Artykuły

Czarzasty do Jarosława Kaczyńskiego

.

Czarzasty do Jarosława Kaczyńskiego: Pana brat wprowadził Polskę do strefy Schengen, a my jesteśmy na najlepszej drodze, żeby Pan Polskę z tej strefy wyprowadził

Pan minister Rau apeluje do kanclerza Niemiec, aby nie ingerował w wewnętrzne sprawy Polski. Przesłanie rozsądne, ponieważ dobrze by było, aby inne kraje nie ingerowały w politykę innych państw.

Ale Panie ministrze, to Pana ludzie doprowadzili do obecnego kryzysu wizowego. To Pana ludzie doprowadzili do tego, że za murem na granicy z Białorusią to za 1500 euro kupował wizę, jak nie mógł przez niego przejść. Wiedzieliście o tym i w trakcie epidemii covidu przygotowaliście zmiany w ustawach, które dotyczyły wydawania wiz. Działaliście w tej sprawie obłudnie, również za Pana wiedzą, rozpisaliście referendum, które jest o tym, żeby nie wpuścić 2000 ludzi do Polski, chociaż nikt ich nie chce tu przysłać, nikt też nie chce brać od nas pieniędzy, jakbyśmy ich tu nie przyjęli. Jednocześnie drugą ręką wpuszczaliście setki tysięcy ludzi i bez żadnej kontroli. A przecież to byli różni ludzie, mogli być również najgorsi. To wszystko jest Pana robota.

Poseł Trela wnioskował o Pana dymisję oraz złożył doniesienie do prokuratury i miał rację. Pan w ogóle w sprawie kanclerza, czy też przywódcy innego kraju wypowiadać, ponieważ powinien Pan złożyć dymisję.

Jeżeli tak bardzo oburzają Pana wypowiedzi innych polityków, to zlikwidujcie przyczynę tych słów. Przestańcie na ludziach robić biznes i skończcie z korupcją, ale strzeżcie bezpieczeństwa kraju i prowadźcie rozsądną politykę graniczną. Robicie bzdury i idiotyzmy, a potem się dziwicie, że ktoś to komentuje.

Bardzo to obłudnie brzmi Pani ministrze, ponieważ to Pana szef – Jarosław Kaczyński codziennie uwagom w stronę Niemiec poświęca dwie godziny. Ja wiem, że to taka fobia, ale jak można krytykować kogoś za zwrócenie uwagi, skoro samemu przez dwie godziny robi się to samo.

Kończąc zwracam się do Jarosława Kaczyńskiego: Pana brat wprowadził Polskę do strefy Schengen, a my jesteśmy na najlepszej drodze, żeby Pan Polskę z tej strefy wyprowadził. Przestrzegam Pana przed taką decyzją i przed takim działaniem.

Ludzie w moim wieku pamiętają co to znaczy stać godzinami na granicy, co oznaczały niekończące się kontrole. Chce Pan, aby nasze dzieci i wnuki miały tak samo? Jeżeli Pan doprowadzi do tego, że dzieło Pana brata, zakończy się tym, że Pan Polskę z tej strefy wyprowadzi, to będzie to następna hańba, którą Pan weźmie na swoje sumienie.

Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu
Łódź, 25 września 2023 r. 

.

Finansowe szaleństwa PiS

Po stronie 16 milionów pracowników

A. M. Żukowska. Domagamy się debaty na temat systemu emerytalnego

W Polsce już chyba nie będzie uczciwych wyborów?

12 gwarancji Trzeciej Drogi

Lewica z Wiednia: Mieszkanie prawem nie towarem

Inne z sekcji 

Nowa książka Andrzeja Małkiewicza: „Wojna nowego wieku?”

. Andrzej Małkiewicz, Piotr Szymaniec .    „Wojna nowego wieku? Agresja Rosji przeciw Ukrainie 2022–2023”    ISBN 978-83-67730-31-0 540 str. 145×205 mm Mapy: 13 Okładka miękka ze skrzydełkami Tarnowskie Góry 2023 .   Spis treści:   Wstęp I. Wojny epoki globalizacji II. Rosjanie i Ukraińcy – mity i rzeczywistość III. Rosja i Ukraina w transformacji IV. […]

Mister Smog

 . Grzegorz Wojciechowski  . Smog, to jeden z największych zabójców naszych czasów. Jest obecny w życiu wielu z nas, w szczególności tych mieszkających w dużych miastach. Przychodzi cicho, niepostrzeżenie, wkrada się do naszych organizmów czyniąc ogromne, bardzo często śmiertelne spustoszenie. Powstaje na osnowie mgły, która jest jednym z jego najważniejszych składników, niejako lepiszczem, mieszając się […]