Artykuły

Czarzasty chce, aby Ziobro doniósł na siebie do prokuratury

.

Czarzasty do Ziobro. „Jeżeli Pan dziś na siebie nie doniesie do prokuratury, że wiedział Pan o przestępstwie, to ja doniosę na Pana jutro”

Wspomnę o czterech sprawach, co z początku może wydawać się absurdalne, łączą się ze sobą.

Mur na granicy z Białorusią został zbudowany dla podniesienia bezpieczeństwa naszego kraju. Ale co się okazało, że PiS-owska władza wykorzystywała go do jeszcze jednej rzeczy, jeżeli ktoś się przez mur nie przedostał, aby przekroczyć granicę, to wystarczyło, że się cofnął 3 kilometry i wyjął 1800 euro, aby kupić sobie wizę. Czy PiS budował ten mur, aby ktoś na tym zarobił?

Drugi absurd. Prawo i Sprawiedliwość rozpisało referendum, aby 2000 uchodźców nie przyjechało do Polski. W tym samym czasie Komisja Europejska jasno Wam mówiła, że w związku z tym, że nasz kraj przyjął bardzo dużą liczbę uchodźców z Ukrainy, to Polski mechanizm relokacji nie będzie dotyczył. Jednocześnie wydaliście kilkaset tysięcy wiz jednocześnie nie sprawdzając tych ludzi.

Dalej, okazuje się, że kiedy ludzie umierali na covid i nie mogli się dostać do szpitala lub odwiedzić bliskich. Ja np. nie mogłem odwiedzić swojego taty, tak jak każdy obywatel poza ministrem Czarnkiem, który do swojej rodziny bez problemu się dostawał. Wtedy tworzono prawo w związku z pandemią, ale dziś się okazuje, że w ramach tego prawa został wprowadzony przepis, który pozwalał wpuszczać więcej niż dotychczas emigrantów do Polski. Wygląda to tak, że PiS już wtedy wiedział co chce zrobić i jakie przepisy prawa wprowadzić, aby jeden z drugim złodziej mógł się nachapać.

O tym wszystkim wiedział pan minister sprawiedliwości Ziobro, który dziś mówi nam, że od 8 lat obserwował wszystko to co się działo z tymi wizami za rządów PO-PSL. Minister sprawiedliwości od 8 lat wiedział, że są przekręty…

Pani ministrze Ziobro, jeżeli Pan dziś na siebie nie doniesie, że wiedział Pan o przestępstwie i nie informował Pan o tym prokuratury, to ja doniosę na Pana jutro. Jakim trzeba być hucpiarzem, żeby wiedzieć o przestępstwie i nie złożyć doniesienia do prokuratury, której jest się szefem. To jest skandal.

Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu
Wałbrzych, 19 września 2023 r.

.

Kandydaci do Sejmu RP Nowej Lewicy z Dolnego Śląska

Afera wizowa: Lewica składa zawiadomienie do prokuratury

A. M. Żukowska. Domagamy się debaty na temat systemu emerytalnego

Finansowe szaleństwa PiS

Inne z sekcji 

Grudzień 1970 roku – dokumenty ( I )

. W tym roku minie 50-ta rocznica wydarzeń grudnia 1970 roku, nasza redakcja będzie publikować z tej okazji  teksty poświęcone tym wydarzeniom oraz autentyczne dokumenty. Poniżej przedstawiamy pierwszy z dwóch listów Władysława Gomułki do KC PZPR, w którym przedstawia on swój punkt widzenia na przebieg wydarzeń w czasie tych dramatycznych grudniowych dni.  Redakcja . Grudzień […]

Co dalej z PiSem?

. Grzegorz Wojciechowski .     Wyborcza porażka, lub jak kto woli zwycięstwo, zmieniło całkowicie pozycję Prawa i Sprawiedliwości na polskiej scenie politycznej. W wielkich bólach partia ta musi oddać władzę i przejść do opozycji, co jest dla jej polityków procesem niezwykle traumatycznym. W normalnych systemach politycznych, jest to oczywiste, że po przegranych wyborach przechodzi […]