Aktualności

Czarzasty o swoich marzeniach na Marszu Miliona Serc

.

Włodzimierz Czarzasty

.

Jestem tutaj, ponieważ uważam, że opozycja powinna ze sobą współpracować. Jestem tutaj, ponieważ uważam, że po tych wyborach opozycja stworzy wspólny rząd. Jestem tutaj, ponieważ uważam, że ten rząd będą tworzyć: Trzecia Droga, Koalicja Obywatelska i Lewica. Dlatego też wszystkie te trzy partie muszą wejść do Sejmu.

Opowiem też państwu o swoich marzeniach. Marzę o Polsce, w którym jest państwo świeckie. Marzę o tym, żeby kler nigdy nie mówił nam co mamy robić, kogo kochać i w jaki sposób. Tym bardziej, że te rady płyną z Dąbrowy Górniczej! Chcę, żeby kler płacił podatki. Płacicie podatki? Chcę, aby kler był równy wobec prawa. Chcę, żeby pedofil był przenoszony z parafii do więzienia, a nie z parafii do parafii. Chcę, żeby kler nie dostawał ziemi za darmo, która potem jest sprzedawana Mateuszowi Morawieckiemu.

Chcę żeby kler trzymał ręce daleko od kobiet! Mówię biskupom: jeżeli prawdą jest, że jesteście daleko od kobiet, to wara od kobiet!

Chcę, żeby kobiety miały swoje prawa, żeby same decydowały w sprawie aborcji. Żeby aborcja była dopuszczalna do 12 tygodnia, aby nikt w to nie ingerował. Chcę, żeby kobiety były bezpieczne, żeby żaden dureń nie opowiadał, że nie rodzą dzieci tylko dlatego, że dają w szyję.

Chcę, żeby kobiety miały zabezpieczone żłobki czy przedszkola, aby mogły pracować. Chcę, żeby były usługi publiczne na wysokim poziomie. Żeby szkoła była tolerancyjna i otwarta, żeby dawała wszystkim serce, a nie trzymała uczniów za pysk. Chcę żeby w szkole skończyła się religia, a zaczęły się posiłki dla dzieci. W związku z tym chcę zmiany Konkordatu, a jak go nie zmienimy to go wypowiemy.

Chcę, aby szpitale były ogólnodostępne, ponieważ Polska to nie jest tylko kraj bogatych ludzi. Każdy z nas ma prawo do opieki zdrowotnej, do operacji, do opieki dla siebie i swoich bliskich.

Chcę, żeby hasło, że mieszkanie jest prawem, a nie towarem zostało wprowadzone w życie. Szczególnie dla tych, których nie stać na kredyt – a 70 procent Polek i Polaków nie ma zdolności kredytowej – były budowane tanie mieszkania na wynajem.

Chcę, aby 14 milionów ludzi, którzy są pozbawieni transportu publicznego, którym nie dojeżdża pociąg czy autobus, przestali być wykluczeni transportowo. Chcę, aby do każdego powiatu dojeżdżał pociąg, a do każdej gminy autobus. To się Wam należy!

Chcę, żeby Polacy krócej pracowali, tak jak we Francji, gdzie jest 35-godzinny tydzień pracy. Wiem jedną rzecz, 30 lat temu pracowałem przez 16 godzin i nie pamiętam twarzy swoich dzieci, kiedy dzieci miały rok, dwa czy cztery, ponieważ zapieprzałem dzień i noc. Dla młodego pokolenia praca nie jest wszystkim, trzeba żyć i być wolnym; trzeba być uśmiechniętym i mieć serce dla wszystkich, być tolerancyjnym.

Chcę, aby seniorzy, Wasi rodzice i dziadkowie w godności żyli w drugiej części życia. Dlatego chcę, aby była wprowadzono renta wdowia. Chcę, żeby ludzie czuli się bezpiecznie, aby dostali nagrodę za swoje piękne życie.

Chcę, żeby nikt nie ingerował w kulturę, żeby nikt nam nie mówił, że jesteśmy świniami, jak jesteśmy w kinie. To jest skandal! Chcę, żeby kultura była wolna, a media publiczne niezależne. Chcę, żeby telewizja publiczna wreszcie zaczęła mówić prawdę.

Chcę, żeby PiS przestał skłócać Polki i Polaków, ponieważ to co robią, że szukają wszędzie wroga: dzisiaj geja, jutro Żyda, a pojutrze Niemca – to do niczego Polski nie doprowadzi. Polska musi być jedna, uśmiechnięta, tolerancyjna, wielka, ponieważ na to zasługujemy. Zwyciężymy!

Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu
Warszawa 1 października 2023 r.

.

Afera wizowa: Lewica składa zawiadomienie do prokuratury

h

Inne z sekcji 

Wybory 2024: Dolnośląska dogrywka

. Grzegorz Wojciechowski .   Już w niedzielę 21 kwietnia zostaną wybrani prezydenci i burmistrzowie wielu miast oraz wójtowie gmin. W ten sposób zakończy się kolejny etap maratonu wyborczego; ostatni – wybory do Parlamentu Europejskiego odbędzie się już za siedem tygodni. We Wrocławiu wina Tuska. Tak. Platforma Obywatelska w wyborach do Rady Miasta uzyskała 42,13 […]

ZNÓW BĘDĄ OKALECZAĆ DZIEWCZYNKI

. AVAAZ W Gambii już kilkumiesięcznym dziewczynkom zawiązuje się oczy, przytrzymuje siłą, a następnie usuwa zewnętrzne narządy płciowe. Wkrótce ten horror może znów stać się całkowicie legalny. Tamtejsi politycy chcą znieść zakaz okaleczania żeńskich genitaliów. Kobiety, które doświadczyły tego procederu, walczą o utrzymanie zakazu w mocy, aby uchronić dziewczynki, którym do tej pory udało się […]