Ogólnopolski Strajk Kobiet

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Miliczu

.

Jak do tej pory w Miliczu dwukrotnie dochodziło do demonstracji przeciwko orzeczeniu tzw. Trybunału Konstytucyjnego.

Pierwszy raz, głównie młodzi ludzie, zaprotestowali w niedzielę 25 października, kiedy zebrali się w Rynku o godzinie 19:00 i z transparentami udali się pod dom miejscowej liderki Prawa i Sprawiedliwości. Skandowano hasła; „To jest wojna”, „Myślę, czuję, decyduję”, „Żądamy prawa do aborcji”, „J…ć PiS”.

Po wyrażeniu swojego niezadowolenia manifestanci wrócili z powrotem do Rynku , a następnie rozeszli się do domów.

Po raz drugi doszło do zbiorowego spaceru w dniu 30 października, ponownie miejscem zbiórki był Rynek, gdzie o godzinie 19:00 zebrała się kilkusetosobowa grupa młodych ludzi w większości kobiet.

Na czele pochodu niesiono baner z napisem „Trzeba było nas nie w…ć! Manifestanci szli przy dźwiękach przeboju ostatnich protestów utworu „J…ć PiS”.

.

.

Wznoszono okrzyki „Chodźcie z nami kobietami!”, „Moja pusia nie dla Jarusia!”, Odbierzmy im władzę!”.

Po powrocie na Rynek spacerowicze powrócili do domów.

.

Sondaże wyborcze: Gdzie jest Strajk Kobiet?

Kardynał Gulbinowicz ukarany. Jego wina, jego bardzo wielka wina

Ogólnopolski Strajk Kobiet na Dolnym Śląsku

Postulaty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

Powstała Rada Konsultacyjna Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

Kościół na drodze do samobójstwa

Inne z sekcji 

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Bierutowie

. W niewielkim Bierutowie położonym w powiecie oleśnickim doszło do dwóch akcji protestacyjnych przeciwko orzeczeniu tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego w poniedziałek 26 października, a następnie w środę 28 października. W tym drugim proteście brało udział około 200 osób, co jak na tak małe miasteczko jest niezłą frekwencją. Uczestnicy wyruszyli na spacer z Rynku, a następnie […]

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Oławie i Jelczu-Laskowicach

. W Oławie już 23 października doszło do spontanicznych protestów przeciwko orzeczeniu tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego, który praktycznie zakazał w Polsce aborcji. Na drugi dzień uczestniczki protestu postanowiły zebrać się o godzinie 14:00 na parkingu koło Tesco i przejść się ulicami Oławy. Prowadzono też protest samochodowy oklejając je symbolami strajku i plakatami. Przebieg protestu w […]