Ogólnopolski Strajk Kobiet

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Ścinawie

.

Ścinawa, to niewielkie miasteczko położone nad Odrą, na obrzeżach Zagłębia Miedziowego, liczy zaledwie 5500 mieszkańców, a jednak i tam zbulwersowani młodzi ludzie postanowili wyrazić swój sprzeciw wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, praktycznie całkowicie zakazującego aborcji.

28 października zebrało się na parkingu-statku około 300 osób, towarzyszył im samochód z nagłośnieniem.

Przed wyruszeniem na spacer po organizatorzy zaapelowali o spokój i porządek, podkreślając, że jest to protest pokojowy, proszono również o zachowanie bezpieczeństwa sanitarnego i noszenie maseczek oraz zachowanie dystansu społecznego.

Na czele uformowanego pochodu, który skierował się na ulicę Wołowską, niesiono plakat z napisem „Wybór nie zakaz”, a następnie skierowano się do Rynku, gdzie odśpiewano hymn. Wznoszono hasła przeciw zakazowi aborcji, i przeciw Prawu i Sprawiedliwości – często niecenzuralne.

Następnie po przejściu ulicą Kościuszki, Lipową i Wołowską, spacerowicze doszli na miejsce zbiórki, kończąc protest.

.

Sondaże wyborcze: Gdzie jest Strajk Kobiet?

Kardynał Gulbinowicz ukarany. Jego wina, jego bardzo wielka wina

Ogólnopolski Strajk Kobiet na Dolnym Śląsku

Postulaty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

Powstała Rada Konsultacyjna Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

Kościół na drodze do samobójstwa

Inne z sekcji 

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Bierutowie

. W niewielkim Bierutowie położonym w powiecie oleśnickim doszło do dwóch akcji protestacyjnych przeciwko orzeczeniu tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego w poniedziałek 26 października, a następnie w środę 28 października. W tym drugim proteście brało udział około 200 osób, co jak na tak małe miasteczko jest niezłą frekwencją. Uczestnicy wyruszyli na spacer z Rynku, a następnie […]

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Oławie i Jelczu-Laskowicach

. W Oławie już 23 października doszło do spontanicznych protestów przeciwko orzeczeniu tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego, który praktycznie zakazał w Polsce aborcji. Na drugi dzień uczestniczki protestu postanowiły zebrać się o godzinie 14:00 na parkingu koło Tesco i przejść się ulicami Oławy. Prowadzono też protest samochodowy oklejając je symbolami strajku i plakatami. Przebieg protestu w […]