Ogólnopolski Strajk Kobiet

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Świebodzicach

.

25 października odbył się w Świebodzicach „czarny spacer”, jako protest przeciwko orzeczeniu tzw. Trybunału Konstytucyjnego, który praktycznie zakazał w Polsce aborcji. Już dwa dni wcześniej pojawiły się w internecie zapowiedzi organizacji protestu.

Dzięki partii rządzącej, przy pomocy Ordo Iuris Trybunał Konstytucyjny zorganizował właśnie pogrzeb praw Kobiet. Ta zmiana przyniesie tragedie i cierpienie. Bezpośrednio odpowiedzialni będą posłowie wnioskodawcy PiS i osoby dziś orzekające. Nie możemy przyglądać się temu biernie – wskazuje pomysłodawczyni protestu w Świebodzicach. – Przyjdź w niedzielę do Rynku, weź ze sobą znicze, parasolki, hasła i plakaty, które możesz zrobić sama lub wydrukować – zachęca, przypominając uczestnikom o konieczności zakrywania ust i nosa, jak również o trzymaniu dwumetrowego dystansu od innych osób.

Tak pisały organizatorki protestu.

W niedzielne popołudnie zebrało się przed ratuszem w Świebodzicach kilkaset oburzonych mieszkańców miasta.

Przynieśli ze sobą transparenty z napisami:

Mamy dość”, „Aborcja to mój wybór”, „Zerwij kajdany – Walcz!”, „Piekło kobiet. Piekło osób z macicami”, „Wasze kaplice – Nasze macice”, „Myślę, czuję, decyduję”.

Protest wsparli motocykliści.

Jak poinformowała „Gazetę Wyborczą” jedna z organizatorek Justyna Gąsior, doszło do incydentów z udziałem niektórych kierowców samochodów, którzy chcieli rozjeżdżać manifestujących.

.

Sondaże wyborcze: Gdzie jest Strajk Kobiet?

Kardynał Gulbinowicz ukarany. Jego wina, jego bardzo wielka wina

Ogólnopolski Strajk Kobiet na Dolnym Śląsku

Postulaty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

Powstała Rada Konsultacyjna Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

Kościół na drodze do samobójstwa

Inne z sekcji 

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Bierutowie

. W niewielkim Bierutowie położonym w powiecie oleśnickim doszło do dwóch akcji protestacyjnych przeciwko orzeczeniu tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego w poniedziałek 26 października, a następnie w środę 28 października. W tym drugim proteście brało udział około 200 osób, co jak na tak małe miasteczko jest niezłą frekwencją. Uczestnicy wyruszyli na spacer z Rynku, a następnie […]

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Oławie i Jelczu-Laskowicach

. W Oławie już 23 października doszło do spontanicznych protestów przeciwko orzeczeniu tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego, który praktycznie zakazał w Polsce aborcji. Na drugi dzień uczestniczki protestu postanowiły zebrać się o godzinie 14:00 na parkingu koło Tesco i przejść się ulicami Oławy. Prowadzono też protest samochodowy oklejając je symbolami strajku i plakatami. Przebieg protestu w […]