Ogólnopolski Strajk Kobiet

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Złotoryi

.

W Złotoryi do demonstracji przeciwko orzeczeniu tzw. Trybunału Konstytucyjnego, zabraniającego w Polsce aborcji doszło we wtorek 27 października.

Zaraz po pracy zebrał się w rynku tłum protestujących, uformował pochód i wyruszył na spacer po mieście. W proteście brało udział około 1000 osób, głównie ludzi młodych, ale nie tylko, można bowiem było zobaczyć babcię z wnukiem.

Uczestnicy spaceru nieśli hasła: „Wolny wybór”, „Wy…ć!”, „Myślę, czuję, decyduję!”, „Wolne szkoły”, „PiS off!”, „Wolność. Równość. Demokracja!”

Maszerowano przy słynnym już utworze artysty Kazika – „Twój ból jest większy niż mój”. Wznoszono okrzyki antyrządowe.

Po zrobieniu rundy wokół miasta, protestujący zebrali się na rynku i skandowali hasła oraz zabawiali się podskakując i skandując: „Kto nie skacze, ten jest z PiS-u” – wszyscy więc skakali.

Spacer ochraniała miejscowa policja, obyło się bez incydentów.

.

.

Sondaże wyborcze: Gdzie jest Strajk Kobiet?

Kardynał Gulbinowicz ukarany. Jego wina, jego bardzo wielka wina

Ogólnopolski Strajk Kobiet na Dolnym Śląsku

Postulaty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

Powstała Rada Konsultacyjna Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

Kościół na drodze do samobójstwa

Inne z sekcji 

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Bierutowie

. W niewielkim Bierutowie położonym w powiecie oleśnickim doszło do dwóch akcji protestacyjnych przeciwko orzeczeniu tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego w poniedziałek 26 października, a następnie w środę 28 października. W tym drugim proteście brało udział około 200 osób, co jak na tak małe miasteczko jest niezłą frekwencją. Uczestnicy wyruszyli na spacer z Rynku, a następnie […]

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Oławie i Jelczu-Laskowicach

. W Oławie już 23 października doszło do spontanicznych protestów przeciwko orzeczeniu tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego, który praktycznie zakazał w Polsce aborcji. Na drugi dzień uczestniczki protestu postanowiły zebrać się o godzinie 14:00 na parkingu koło Tesco i przejść się ulicami Oławy. Prowadzono też protest samochodowy oklejając je symbolami strajku i plakatami. Przebieg protestu w […]