Artykuły

Posłowie Lewicy o ataku na Borysa Budkę

.

Apeluję do wszystkich sił politycznych w Polsce, aby liderzy wszystkich partii jasno odcięli się od tego aktu przemocy – oświadczył poseł Adrian Zandberg, komentując informację o ataku na polityka Koalicji Obywatelskiej Borysa Budkę, który miał miejsce w galerii handlowej w Katowicach.

Doszło do sytuacji bardzo złej i niepokojącej, ponieważ doszło do napaść na pana Budkę. To powinien być dzwonek alarmowy dla wszystkich polityków w Polsce, ponieważ ta napaść była motywowana politycznie – mówił Zandberg podczas spotkania z dziennikarzami.

Słowa mają swoje konsekwencje, a za słowami idą czyny. Bardzo bym chciał, aby to co tutaj zaszło otrzeźwiło tych wszystkich, którym wydaje się, że nienawiść to dobre narzędzie, aby zbijać polityczny kapitał. Możemy się spierać, możemy się nie zgadzać, ale nie możemy się w Polsce nienawidzić, ponieważ nienawiść to jest jad. Ona zatruwa serca i otępia umysły. Po słowach pojawia się przemoc – ocenił.

Nienawiść wylewa się z ust wielu polityków i specjalnie nie będę wymieniał nazwisk. Jeżeli prędzej czy później nie zatrzymamy tej spirali nienawiści, to dojdzie do tragedii. Polityka może wyglądać inaczej – stwierdził.

Ludzie są bardzo zmęczeni tym ciągłym napięciem oraz nienawiścią, która się sączy z polskiego życia politycznego – mówił poseł Maciej Konieczny. Jak podkreślił agresja w polityce powoduje, iż wiele osób nie chce brać udział w debacie oraz w głosowaniach.

Kiedy rozmawiamy z agresywnymi osobami, bardzo często możemy odtworzyć jeden do jednego treść wczorajszych „Wiadomości” – zaznaczył.

Też jesteśmy wściekli na to co się w Polsce dzieje, ale chcemy zmienić władzę w demokratycznych wyborach – oświadczył. – Demokracja jest po to, aby nie było przemocy – dodał.
Nie ma miejsca na agresję, polityka to jest sztuka kompromisu, a nie szuka się go nazywając kogoś „zdraciecką mordą” albo „będziesz Pan wisiał”. Nie zgadzamy się na takie słowa, ponieważ one wyłącznie dzielą – ocenił poseł Maciej Kopiec. – Jeżeli nie będzie wspólnoty, to nie będzie narodu – dodał.

.

A. M. Żukowska. Domagamy się debaty na temat systemu emerytalnego

Finansowe szaleństwa PiS

Czy minister Czarnek jest bity przez żonę?

Kandydaci do Sejmu RP Nowej Lewicy z Dolnego Śląska

Afera wizowa: Lewica składa zawiadomienie do prokuratury

Lewica z Wiednia: Mieszkanie prawem nie towarem

Inne z sekcji 

Co dalej z PiSem?

. Grzegorz Wojciechowski .     Wyborcza porażka, lub jak kto woli zwycięstwo, zmieniło całkowicie pozycję Prawa i Sprawiedliwości na polskiej scenie politycznej. W wielkich bólach partia ta musi oddać władzę i przejść do opozycji, co jest dla jej polityków procesem niezwykle traumatycznym. W normalnych systemach politycznych, jest to oczywiste, że po przegranych wyborach przechodzi […]

Nowa książka Andrzeja Małkiewicza: „Wojna nowego wieku?”

. Andrzej Małkiewicz, Piotr Szymaniec .    „Wojna nowego wieku? Agresja Rosji przeciw Ukrainie 2022–2023”    ISBN 978-83-67730-31-0 540 str. 145×205 mm Mapy: 13 Okładka miękka ze skrzydełkami Tarnowskie Góry 2023 .   Spis treści:   Wstęp I. Wojny epoki globalizacji II. Rosjanie i Ukraińcy – mity i rzeczywistość III. Rosja i Ukraina w transformacji IV. […]