Artykuły

Związek Weteranów i Rezerwistów D Śl. w lipcu 2021 roku

.

DZIAŁALNOŚĆ

ZWIĄZKU WETERANÓW I REZERWISTÓW WP DOLNEGO ŚLĄSKA W LIPCU 2021 ROKU

.

01.07 – na nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyjęto uchwałę w sprawie stanowiska o zobowiązaniu Zarządu Województwa do implementacji Społecznego Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji Subregionu Wałbrzyszyskiego. Oznacza to, że 2,5 mld zł ze środków UE zdecydowanie przybliżyło się do mieszkańców Subregionu Wałbrzyskiego. W delegacji  na sesję wraz prezydentami Wałbrzycha i Świdnicy uczestniczył m.in. ppor. zs Stanisław ZUBALSKI w mundurze górniczym.

02.07 – na cmentarzu komunalnym „Zacisze” w Lubinie pożegnaliśmy naszego kolegę związkowego ppor. zs Zdzisława POGROSZEWSKIEGO, który w wieku 85 lat zmarł 25 czerwca br., po długiej i ciężkiej chorobie.

Pożegnany został przez prezesa Zarządu Powiatowego ZWiRWP oraz dowódcę Oddziału Związku Strzeleckiego „Strzelec” Rzeczypospolitej RP w Lubinie kpt. zs Jerzego SZCZEŚNIAKA. W uroczystości pogrzebowej wzięły udział delegacje i poczty sztandarowe lubińskich oddziałów ZWiRWP i ZS „Strzelec” RP oraz koła ZKRPiBWP.

.

http://zwir.org.pl/wp-content/uploads/2021/08/Dzia%C5%82alno%C5%9B%C4%87-ZWiR-Dolnego-%C5%9Al%C4%85ska-w-lipcu-2021.pdf

Inne z sekcji 

Wrocław z uśmiechem i na wesoło

. Stanisław Dziuba Wieloletni wrocławski przewodnik . .Po Polsce krąży wiele anegdot i dowcipów o Wąchocku, a nawet o Ciechocinku, Warszawie, czy Zakopanem. Śmieją się z siebie nawzajem: ,,hanysy” z Górnego Śląska i „gorole” z Zagłębia. Ale jakoś tak się utarło, że o Wrocławiu anegdot nie ma. Spróbujemy podważyć, a może uda się nam nawet […]

Z kroniki pan…IG nr 64: Sezon egzaminów

. Małgorzata Garbacz .   Zakwitły kasztany. Wcześniej niż co roku. Matura – jednak w stałym terminie, już nie tortura. Spośród 350 tysięcy wszystkich tegorocznych maturzystów blady strach padł na mało którego. – Się zda – twierdzą. Tu powiedzenie: „Nie matura ale władza wszystkie braki wynagradza”. Mają intuicję czy wiedzę? O tę odpowiedź łatwiej u […]