Artykuły

Związek Weteranów i Rezerwistów D Śl. w lipcu 2021 roku

.

DZIAŁALNOŚĆ

ZWIĄZKU WETERANÓW I REZERWISTÓW WP DOLNEGO ŚLĄSKA W LIPCU 2021 ROKU

.

01.07 – na nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyjęto uchwałę w sprawie stanowiska o zobowiązaniu Zarządu Województwa do implementacji Społecznego Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji Subregionu Wałbrzyszyskiego. Oznacza to, że 2,5 mld zł ze środków UE zdecydowanie przybliżyło się do mieszkańców Subregionu Wałbrzyskiego. W delegacji  na sesję wraz prezydentami Wałbrzycha i Świdnicy uczestniczył m.in. ppor. zs Stanisław ZUBALSKI w mundurze górniczym.

02.07 – na cmentarzu komunalnym „Zacisze” w Lubinie pożegnaliśmy naszego kolegę związkowego ppor. zs Zdzisława POGROSZEWSKIEGO, który w wieku 85 lat zmarł 25 czerwca br., po długiej i ciężkiej chorobie.

Pożegnany został przez prezesa Zarządu Powiatowego ZWiRWP oraz dowódcę Oddziału Związku Strzeleckiego „Strzelec” Rzeczypospolitej RP w Lubinie kpt. zs Jerzego SZCZEŚNIAKA. W uroczystości pogrzebowej wzięły udział delegacje i poczty sztandarowe lubińskich oddziałów ZWiRWP i ZS „Strzelec” RP oraz koła ZKRPiBWP.

.

http://zwir.org.pl/wp-content/uploads/2021/08/Dzia%C5%82alno%C5%9B%C4%87-ZWiR-Dolnego-%C5%9Al%C4%85ska-w-lipcu-2021.pdf

Inne z sekcji 

Odszedł tow. Bogusław Gorski (1935-2023)

. Towarzysze, Towarzyszki, z przykrością zawiadamiam, że dziś w nocy odszedł Honorowy Przewodniczący Polskiej Partii Socjalistycznej, Towarzysz Bogusław Gorski. Był wieloletnim przewodniczącym Rady Naczelnej PPS, wiernym Towarzyszem i dobrym Przyjacielem. Bogusław Gorski urodził się 15 maja 1935 roku w Wilnie. Pracował jako dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Warszawskiej. Prowadził aktywną działalność w sporcie […]

Jesienne róże w Sangerhausen

  Wojciech W. Zaborowski . Przewodniki nie poświęcają temu miastu zbyt wiele miejsca. Podobnych jest przecież w Niemczech wiele. A jednak do Sangerhausen przybywa każdego roku 100 000 zwiedzających! Prawdę mówiąc, nie tyle do miasta, co do położonego na obrzeżach grodu parku. Różany park liczy już sobie 113 lat i na trzynastu hektarach prezentuje 80 000 sztuk […]