Ogólnopolski Strajk Kobiet

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Dzierżoniowie

.

W Dzierżoniowie w ciągu ostatnich lat dochodziło już do protestów kobiet w obronie prawa do aborcji. # października 2017 roku odbył się tutaj „czarny protest”

Obecnie w Dzierżoniowie odbyło się kilka protestów.

W dniu 25 października wieczorem, na dzierżoniowskim rynku spotkało się kilkaset osób.

Piękne przemówienie wygłosiła jedna z aktywistek kobiecego strajku, która zwróciła się bezpośrednio do prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosławie!

Każdego dnia towarzyszą ci dwa uczucia – nienawiść i strach. Ktoś ci gotuje, ktoś cię ochrania, blokuje twoja ulicę. Twoja sekta dumnie cię wita, wznosi na wyżyny, stoi za tobą twardo jak skała. Nie muszę cię uświadamiać, że ta skała jest z piasku. Każda z tych osób boi się ciebie i cię nienawidzi i z pewnością z wzajemnością z twojej strony.. Nie są oni inni niż ty.

Zasiałeś terror w narodzie, który przez lata jak pokazuje historia został ciężko doświadczony, jednak ten naród z tych wszystkich doświadczeń się podniósł i stał się silniejszy. Całe życie się boisz. Bałeś się swojej św. pamięci matki, brata, szwagierki, boisz się swoich współpracowników. Ale wiem, że w głębi swojej ciemnej i zimnej duszy, najbardziej boisz się nas, tutaj zgromadzonych.”

.

.

Kolejny protest odbył się kilka dni później 28 października, również przy udziale dużej liczącej kilkaset osób grupy głównie młodzieży.

Tym razem również wspaniałe wystąpienie działaczki strajku kobiet, która najpierw zaapelowała do manifestujących o to, aby nie niszczyli elewacji budynków i kościołów.

Wskazując na wroga.

Naszym wrogiem jest Kaczyński.

Za to, że każe nam rodzić narażając nas na śmierć!

Za Godek!

Za obrady Sejmu nocą!

Za zdradzieckie mordy i gorszy sort!

Za zniszczenie edukacji!

Za zniszczenie służby zdrowia!

Za lekarzy, przedsiębiorców i nauczycieli!

Za zniszczenie kultury i pogrążenie artystów!

Za 2 miliardy na TVP i manipulacje w mediach!

Za podważanie historii kraju!

Za wasze tarcze, które nikogo nie chronią!

Za Pawłowicz!

Za bydło!

Za premiera kłamczucha!

Za Ziobrę, Sasina, prezydenta tchórza, milczącą pierwsza damą!

Za nienawiść do kobiet!

Za zniszczenie sądów!

Za chamów w garniturach udających ministrów!

Za zniszczenie samorządów!

Za rozkradanie państwa!

Za głodowe pensje i emerytury.

Za śmierć ludzi przed szpitalami!

…….”

.

Warto posłuchać w całości.

.

Sondaże wyborcze: Gdzie jest Strajk Kobiet?

Kardynał Gulbinowicz ukarany. Jego wina, jego bardzo wielka wina

Ogólnopolski Strajk Kobiet na Dolnym Śląsku

Postulaty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

Kościół na drodze do samobójstwa

Inne z sekcji 

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Bierutowie

. W niewielkim Bierutowie położonym w powiecie oleśnickim doszło do dwóch akcji protestacyjnych przeciwko orzeczeniu tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego w poniedziałek 26 października, a następnie w środę 28 października. W tym drugim proteście brało udział około 200 osób, co jak na tak małe miasteczko jest niezłą frekwencją. Uczestnicy wyruszyli na spacer z Rynku, a następnie […]

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Oławie i Jelczu-Laskowicach

. W Oławie już 23 października doszło do spontanicznych protestów przeciwko orzeczeniu tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego, który praktycznie zakazał w Polsce aborcji. Na drugi dzień uczestniczki protestu postanowiły zebrać się o godzinie 14:00 na parkingu koło Tesco i przejść się ulicami Oławy. Prowadzono też protest samochodowy oklejając je symbolami strajku i plakatami. Przebieg protestu w […]