Ogólnopolski Strajk Kobiet

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Jaworze

.

W Jaworze protest przeciwko orzeczeniu tzw. Trybunału Konstytucyjnego, miał miejsce w piątek 30 października 2020. Uczestniczyło w nim około 2000 mieszkanek i mieszkańców miasta.

Manifestacja, a właściwie spacer po mieście, rozpoczął się o godzinie 17:00, a spacerowicze przeszli ulicami Grunwaldzką, następnie na pl. Wolności i ulicami Poniatowskiego, Słowackiego, Dworcową, Kolejową, Piłsudskiego, Armii Krajowej, Strzegomską, Kościuszki, Chopina i Klasztorną, aż do Rynku. Trzeba przyznać, że całkiem niezły kawałek drogi musieli pokonać uczestnicy manifestacji.

Nad bezpieczeństwem czuwała policja, do której uczestnicy odnosili się przyjaźnie. Również i ci, którzy nie uczestniczyli w marszu, pozdrawiali protestujących, a nawet zdarzało się, że częstowali ich ciastkami.

Manifestanci wznosili antyrządowe okrzyki, nieśli ze sobą plakaty z hasłami; „Kot może zostać, reszta wy…ć!”, Wybór nie zakaz”, „Marian! Tu jakby średniowiecze”.

Protest trwał około dwóch godzin i zakończył się pokojowo.

.

Sondaże wyborcze: Gdzie jest Strajk Kobiet?

Kardynał Gulbinowicz ukarany. Jego wina, jego bardzo wielka wina

Ogólnopolski Strajk Kobiet na Dolnym Śląsku

Postulaty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

Powstała Rada Konsultacyjna Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

Kościół na drodze do samobójstwa

Inne z sekcji 

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Bierutowie

. W niewielkim Bierutowie położonym w powiecie oleśnickim doszło do dwóch akcji protestacyjnych przeciwko orzeczeniu tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego w poniedziałek 26 października, a następnie w środę 28 października. W tym drugim proteście brało udział około 200 osób, co jak na tak małe miasteczko jest niezłą frekwencją. Uczestnicy wyruszyli na spacer z Rynku, a następnie […]

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Oławie i Jelczu-Laskowicach

. W Oławie już 23 października doszło do spontanicznych protestów przeciwko orzeczeniu tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego, który praktycznie zakazał w Polsce aborcji. Na drugi dzień uczestniczki protestu postanowiły zebrać się o godzinie 14:00 na parkingu koło Tesco i przejść się ulicami Oławy. Prowadzono też protest samochodowy oklejając je symbolami strajku i plakatami. Przebieg protestu w […]