Ogólnopolski Strajk Kobiet

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Kudowie Zdroju

.

Do protestów przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego doszło również i w Kudowie.

28 października 2020, w tym niespełna 10-tysięcznym uzdrowiskowym miasteczku, swoją dezaprobatę wobec orzeczenia tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego wyraziło co najmniej 1000 osób.

.

.

Manifestanci zgromadzili się najpierw w Parku Zdrojowym koło teatru „Pod Blachą”, a następnie odbyli spacer ulicami miasta, ochraniał ich policyjny radiowóz.

Na czele pochodu, niesiono baner z napisem „EPiSKOPATOLOGIA”. Manifestanci skandowali hasła: „Mamy dość”, „Myślę, czuję, decyduję”, „Wolny wybór”. Ponadto panie informowały jakiegoś Jarusia, skandując „Moja pusia nie dla Jarusia”.

Protest w Kudowie wsparli motocykliści.

.

.

Organizatorzy zapowiedzieli dalsze protesty na dzień 29 i 31 października, niestety nie mamy na razie informacji o ich przebiegu.

.

Sondaże wyborcze: Gdzie jest Strajk Kobiet?

Kardynał Gulbinowicz ukarany. Jego wina, jego bardzo wielka wina

Ogólnopolski Strajk Kobiet na Dolnym Śląsku

Postulaty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

Powstała Rada Konsultacyjna Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

Kościół na drodze do samobójstwa

Inne z sekcji 

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Bierutowie

. W niewielkim Bierutowie położonym w powiecie oleśnickim doszło do dwóch akcji protestacyjnych przeciwko orzeczeniu tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego w poniedziałek 26 października, a następnie w środę 28 października. W tym drugim proteście brało udział około 200 osób, co jak na tak małe miasteczko jest niezłą frekwencją. Uczestnicy wyruszyli na spacer z Rynku, a następnie […]

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Oławie i Jelczu-Laskowicach

. W Oławie już 23 października doszło do spontanicznych protestów przeciwko orzeczeniu tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego, który praktycznie zakazał w Polsce aborcji. Na drugi dzień uczestniczki protestu postanowiły zebrać się o godzinie 14:00 na parkingu koło Tesco i przejść się ulicami Oławy. Prowadzono też protest samochodowy oklejając je symbolami strajku i plakatami. Przebieg protestu w […]