Ogólnopolski Strajk Kobiet

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Lwówku Ślaskim

.

W Lwówku Śląskim w dniu 25 października, około tysiąca osób, głównie młodych ludzi, wyrażało swój sprzeciw wobec orzeczenia tzw. Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października zakazał w Polsce. Protest rozpoczął się o godzinie 16:00 w Rynku, po spacerze ulicami miasta, na parkingu przed jednym z marketów odbył się więc.

Protest w dniu 25 października.

https://www.facebook.com/lwowecki/videos/1706969726139257/

Drugi protest odbył się w środę 28 października, o godzinie 16:30, już wcześniej organizatorzy zaapelowali do uczestników:

Do wszystkich uczestników apelujemy o rozwagę, ostrożność i powstrzymanie się od wykrzykiwania zbyt wulgarnych haseł, a także w miarę możliwości trzymanie się planu ( nie wykluczamy jednak, że w trakcie może on ulec niewielkim zmianom). Idąc ulicą zajmować będziemy tylko jeden pas umożliwiając przejazd. Nie dopuszczamy blokowania skrzyżowań. Osoby starsze z wysokiej grupy ryzyka prosimy natomiast o pozostaniu w domach.

Kobiety skrytykowały rządzących nie tylko za to co zrobił tzw. Trybunał Konstytucyjny, ale również za całokształt ich rządów i sposób rządzenia

W czasie manifestacji wznoszono okrzyki:

Moja pusia nie Jarusia!”, Rząd nie ciąża, można usunąć!” „Chcemy wyboru nie nie terroru”, „Precz z Kaczorem dyktatorem!” „Je…ć PiS!” „Wy…ć!”

Hej dziewczyny cycki w górę, rozje…y dyktaturę!” „Episkopacie zostaw nasze gacie!” „Maseczki mamy ust nie zamykamy!” „Mamy dosyć dobrej zmiany!”

Doszło też do incydentu antymaseczkowego, jedna grupa zabrała głos występując bez maseczek i apelowała o ich zdjęcie. Nie spotkało się to jednak ze zrozumieniem. Grupa ta zaatakowała markety, z to że sprzedają trującą żywność i są przyczyną śmierci wielu ludzi, a koronawirus jest jedynie przykrywką pod, którą politycy chcą schować ten problem. Nie spotkało się to jednak z dużą przychylnością ze strony demonstrantów. Jedna z protestujących skwitowała to wystąpienie słowami:

Przyszłyśmy tu rozmawiać o macicy nie o Biedronkach”

Protest z dnia 28 Października.

https://www.facebook.com/lwowecki/videos/402765134446311/

.

Sondaże wyborcze: Gdzie jest Strajk Kobiet?

Kardynał Gulbinowicz ukarany. Jego wina, jego bardzo wielka wina

Ogólnopolski Strajk Kobiet na Dolnym Śląsku

Postulaty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

Powstała Rada Konsultacyjna Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

Kościół na drodze do samobójstwa

Inne z sekcji 

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Bierutowie

. W niewielkim Bierutowie położonym w powiecie oleśnickim doszło do dwóch akcji protestacyjnych przeciwko orzeczeniu tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego w poniedziałek 26 października, a następnie w środę 28 października. W tym drugim proteście brało udział około 200 osób, co jak na tak małe miasteczko jest niezłą frekwencją. Uczestnicy wyruszyli na spacer z Rynku, a następnie […]

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Oławie i Jelczu-Laskowicach

. W Oławie już 23 października doszło do spontanicznych protestów przeciwko orzeczeniu tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego, który praktycznie zakazał w Polsce aborcji. Na drugi dzień uczestniczki protestu postanowiły zebrać się o godzinie 14:00 na parkingu koło Tesco i przejść się ulicami Oławy. Prowadzono też protest samochodowy oklejając je symbolami strajku i plakatami. Przebieg protestu w […]