Ogólnopolski Strajk Kobiet

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Trzebnicy

.

W Trzebnicy już w piątek 23 października zebrała się pod ratuszem grupka oburzonych orzeczeniem TK mieszkańców miasta. Było to zaledwie kilkanaście osób, które pragnęły wzajemnej rozmowy z ludźmi tak samo myślącymi. W niedzielę 25 października doszło do demonstracji, w której uczestniczyło niewiele, bo zaledwie 60 – 80 osób.

Organizatorki strajku kobiet zapowiedziały dużą demonstrację na poniedziałek, na godzinę 18:00 przed bazyliką. Tego dnia zebrały się tłumy trzebniczan,. Przed bazyliką zaś stało kilkunastu mężczyzn z różańcami, mając za zadanie bronić kościoła przed atakami agresji ze strony wzburzonej ludności miasta.

Po zorganizowaniu się manifestanci udali się pod dom burmistrza Trzebnicy Marka Długozimy. Wznoszono hasła antyaborcyjne i antyrządowe. Następnie uczestnicy udali się na rynek , gdzie wyrazili swój sprzeciw wobec działań TK i rządu.

Protestujący podziękowali policji za ochronę w czasie protestu.

Była to bez wątpienia największa demonstracja polityczna w dziejach Trzebnicy.

.

Manifestacja w Trzebnicy – Foto. Waldek Marzec ( Rzeczpospolita Dolnośląska )

.

Trzebnica – pierwszy dzień protestu.

.

Foto: Waldek Marzec .

.

.

W proteście uczestniczyli też przedstawiciele społeczności LGBT – Foto: Waldek Marzec

.

Sondaże wyborcze: Gdzie jest Strajk Kobiet?

Ogólnopolski Strajk Kobiet na Dolnym Śląsku

Postulaty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

Kościół na drodze do samobójstwa

Inne z sekcji 

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Bierutowie

. W niewielkim Bierutowie położonym w powiecie oleśnickim doszło do dwóch akcji protestacyjnych przeciwko orzeczeniu tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego w poniedziałek 26 października, a następnie w środę 28 października. W tym drugim proteście brało udział około 200 osób, co jak na tak małe miasteczko jest niezłą frekwencją. Uczestnicy wyruszyli na spacer z Rynku, a następnie […]

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Oławie i Jelczu-Laskowicach

. W Oławie już 23 października doszło do spontanicznych protestów przeciwko orzeczeniu tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego, który praktycznie zakazał w Polsce aborcji. Na drugi dzień uczestniczki protestu postanowiły zebrać się o godzinie 14:00 na parkingu koło Tesco i przejść się ulicami Oławy. Prowadzono też protest samochodowy oklejając je symbolami strajku i plakatami. Przebieg protestu w […]