Ogólnopolski Strajk Kobiet

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Zgorzelcu

.

W Zgorzelcu 28 października doszło do demonstracji przeciwko orzeczeniu tzw. Trybunału Konstytucyjnego, zakazującemu praktycznie w Polsce aborcji.

Na wezwanie pana Kaczyńskiego o obronę kościołów i wartości, odpowiedzieli miejscowi nacjonaliści, którzy zapowiedzieli ochronę świątyń przed protestującymi.

W odpowiedzi na to organizatorki strajku, opublikowały w mediach oświadczenie następującej treści”:

Kochani Lewacy, Dewianci i Wy, zwyczajni – niezwyczajni Ludzie, pomrukiwania władzy wybudziły naszych lokalnych chłopaków – prawdziwych Polaków z letargu w jakim trwali od czasu ostatniego palenia flag i zdjęć oraz smętnego zawodzenia na kibolską nutę pieśni o „j….iu Araba”, czy wieszaniu na drzewach zamiast liści komunistów. Zachęceni, zapewne wczorajszym wystąpieniem super-wicepremiera, które prawdopodobnie odczytali jako obietnicę bezkarności i zachętę do wypełznięcia z jaskiń, chcą dzisiaj podjąć się trudnego zadania poskromienia skrajnej lewicy i dewiantów, czyli… nas wszystkich. Bo w Zgorzelcu, tak jak w całej Polsce, protestują przede wszystkim zwykli, choć niezwykli ludzie – kobiety, mężczyźni, wierzący i niewierzący.

Dlatego:prosimy Was, a szczególnie młodzież, o odpowiedzialne i mądre zachowanie, o unikanie prowokatorów i nie wdawanie się w jakiekolwiek dyskusje z ludźmi, których i tak nie przekonacie. Pozwólmy im trwać przy swoim i nie dajmy im przejąć inicjatywy. Nie chcemy zadym. Walczymy o prawo wyboru, więc dajmy z niego korzystać także tym rycerskim młodzieńcom. Uszanujmy ich wybór i poglądy, pokażmy na czym polega życie w wolnym kraju.

Prosimy też o zachowanie zasad bezpieczeństwa – odstępy i maseczki oraz o zgłaszanie policji tego, co nas niepokoi, czy jest niewłaściwe. Nie prowokujmy zajść. Pamiętajmy, że są wśród nas ludzie o różnych przekonaniach a tym co nas łączy jest PRAWO WYBORU DLA KOBIET I DLA KAŻDEGO ! My nie dzielimy ludzi, nie nazywamy ich dewiantami, nie prowadzimy krucjat i nie leczymy cudzych sumień. Chcemy żyć w kraju, który gwarantuje każdemu swobodę wyboru, opiekę i wsparcie, bezpieczeństwo. Oczekujemy szacunku i poważnego traktowania, dlatego nie nawracamy innych. Nawet tych, którzy po wybudzeniu ze snu, jak młódź z Nacjonalistycznego Zgorzelca, chętnie podejmą się obrony wartości. Językiem, a jak się uda to i pięściami. Nieważne, że bez zrozumienia istoty problemu. Nie dajmy im okazji, na którą liczą, nie kryjąc tych oczekiwań:

„Jutro kolejny raz, również i w naszym mieście, odbędą się protesty, pod które podpięła się skrajna lewica ze swoimi radykalnymi hasłami i barbazyńskimi zachowaniami. Nie pozwólmy, aby i u nas doszło do podobnych scen jak w wielu miastach w Polsce. Zachęcamy wszystkich którym na sercu leżą Polskie tradycję i wartości. Zbierzcie się jutro pod kościołami i pilnujcie aby zadni dewianci nie śmieli ich tknąć. My tam będziemy, bądźcie i wy wszyscy, którzy mają w sercach Polskie wartości. Bez względu na podziały partyjne i ideologiczne. Skrajna lewica nawołuje do wojny – podejmijmy rękawice, obrońmy polskie wartości. Wszyscy razem, ponad podziałami, przeciwko dewiantom.” [ pisownia według oryginału ].

To ich wezwanie do walki z nie wiadomo kim i obrony miejsc, których nikt nie atakuje. Nasze stowarzyszenie od kilku lat spotyka się próbując zwrócić uwagę na liczne przejawy niebezpiecznego przesuwania granic przez polskie władze. Różnimy się światopoglądem, sposobem wyrażania przekonań, jesteśmy w różnym wieku, mamy różne doświadczenia, są wśród nas mężczyźni i kobiety, ale nie przeszkadza nam to działać razem. Bo to, co nas wypchnęło na ulice nie dzieli.

Przebieg protestu można obejrzeć na kanale YouTube, link poniżej.

.

.

Sondaże wyborcze: Gdzie jest Strajk Kobiet?

Kardynał Gulbinowicz ukarany. Jego wina, jego bardzo wielka wina

Ogólnopolski Strajk Kobiet na Dolnym Śląsku

.

Postulaty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

.

Powstała Rada Konsultacyjna Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

.

Kościół na drodze do samobójstwa

.

Inne z sekcji 

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Bierutowie

. W niewielkim Bierutowie położonym w powiecie oleśnickim doszło do dwóch akcji protestacyjnych przeciwko orzeczeniu tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego w poniedziałek 26 października, a następnie w środę 28 października. W tym drugim proteście brało udział około 200 osób, co jak na tak małe miasteczko jest niezłą frekwencją. Uczestnicy wyruszyli na spacer z Rynku, a następnie […]

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Oławie i Jelczu-Laskowicach

. W Oławie już 23 października doszło do spontanicznych protestów przeciwko orzeczeniu tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego, który praktycznie zakazał w Polsce aborcji. Na drugi dzień uczestniczki protestu postanowiły zebrać się o godzinie 14:00 na parkingu koło Tesco i przejść się ulicami Oławy. Prowadzono też protest samochodowy oklejając je symbolami strajku i plakatami. Przebieg protestu w […]