Ogólnopolski Strajk Kobiet

Strajk Kobiet ( powiat kłodzki ) Międzylesie, Radków, Szczytna, Duszniki Zdrój, Lądek Zdrój

.

Do protestów przeciw orzeczeniu tzw. Trybunału Konstytucyjnego doszło też w małych miasteczka powiatu kłodzkiego.

W położonym w Górach Stołowych Radkowie, grupa osób zebrała się pod biurem senatora PiS Aleksandra Szweda, przy wejściu do tego lokalu położono zapalone znicze i transparenty, między innymi z napisem: „Nie będziemy ofiarami”.

W Dusznikach Zdroju przed wieczorną mszą w niedzielę 25 październikach na drzwiach kościoła św. Apostołów pojawiły się plakaty przedstawiające ukrzyżowaną ciężarna kobietę, a na nim napis:

Twoja wina! Twoja wina! Twoja bardzo wielka wina!”

29 października, kobiety, wraz ze wspierającymi je mężczyznami wybrały się na spacer po miasteczku. Manifestanci szli gównie chodnikiem i skandowali hasła antyrządowe. Protest przebiegał bez zakłóceń i spokojnie.

W Szczytnej w środę 28 października grupa około 30 kobiet zablokowała drogę krajową nr 8 z Kłodzka do granicy państwa. Akcji towarzyszyli policjanci, którzy starając się polubownie załatwić sprawę, puszczali samochody co pięć minut. W ten sposób kobiety miały poczucie, że ich akcja jest spełniona, a kierowcy mogli jechać i załatwiać swoje sprawy.

Panie zresztą przeprosiły za powstałe utrudnienia umieszczając na transparencie hasło następującej treści – „Przepraszamy za utrudnienia, mamy rząd do obalenia”. Były też i inne hasła: „Kaczyński, kobiety idą po ciebie” czy też „Wolność jest kobietą”.

W Międzylesiu 28 października doszło do protestu młodych mieszkańców tego nadgranicznego miasteczka. W proteście wzięło udział około 300 osób, przebiegał on spokojnie, a manifestanci wznosili antyrządowe okrzyki.

26 października protestowano też w Lądku Zdroju.

Już wcześniej w internecie pojawiło się wezwanie do tej akcji:

W odpowiedzi na to co dzieje się w naszym kraju, my jako mała społeczność Lądecka postanowiłyśmy  dołożyć swoją cegiełkę i pokazać tutaj lokalnie w naszym miasteczku ,że stanowczo mówimy NIE! I nie zgadzamy się na ograniczanie naszych praw. Nie zgadzamy się na to, że rząd narzuca nam swoją politykę i krzywdząca nas wolę. Wszystkie jesteśmy kobietami jesteśmy matkami, żonami, córkami, babciami i siostrami mamy prawo do własnych wyborów!!! Dlatego 26.10 o godz. 17.00 kiedy kobiety w całej Polsce będą ją blokować i my chcemy wyjść na taki spacer, mamy nadzieję że i Wy dołączycie do nas. Spotykamy się o godz. 17 zaczynamy pod Rondem obok Policji  i wyruszymy  na spacer. Pamiętajcie o posiadaniu maseczki  I utrzymywaniu dystansu”.

.

Sondaże wyborcze: Gdzie jest Strajk Kobiet?

Kardynał Gulbinowicz ukarany. Jego wina, jego bardzo wielka wina

Ogólnopolski Strajk Kobiet na Dolnym Śląsku

Postulaty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

Powstała Rada Konsultacyjna Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

Kościół na drodze do samobójstwa

Inne z sekcji 

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Bierutowie

. W niewielkim Bierutowie położonym w powiecie oleśnickim doszło do dwóch akcji protestacyjnych przeciwko orzeczeniu tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego w poniedziałek 26 października, a następnie w środę 28 października. W tym drugim proteście brało udział około 200 osób, co jak na tak małe miasteczko jest niezłą frekwencją. Uczestnicy wyruszyli na spacer z Rynku, a następnie […]

Ogólnopolski Strajk Kobiet w Oławie i Jelczu-Laskowicach

. W Oławie już 23 października doszło do spontanicznych protestów przeciwko orzeczeniu tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego, który praktycznie zakazał w Polsce aborcji. Na drugi dzień uczestniczki protestu postanowiły zebrać się o godzinie 14:00 na parkingu koło Tesco i przejść się ulicami Oławy. Prowadzono też protest samochodowy oklejając je symbolami strajku i plakatami. Przebieg protestu w […]