Artykuły

Putin kradnie dzieci – podpisz petycję

.

Piszę do Was z Ukrainy w ogromnie ważnej sprawie.

Badacze ustalili, że Rosja wywiozła z Ukrainy tysiące dzieci i umieściła je w obozach reedukacyjnych. Wiele rodzin nie ma żadnego sposobu, by je odzyskać. Podpisz i zażądaj niezwłocznego powrotu dzieci do domów i ukarania organizatorów tego procederu. Niech Unia Europejska, USA i Wielka Brytania zaczną działać, zanim Rosja uprowadzi kolejne dzieci.

.

Podpisz teraz

.

Przyjaciele i Przyjaciółki!

.

Zespół śledczy z uniwersytetu Yale właśnie potwierdził, że tysiące dzieci zostało uprowadzonych z Ukrainy i umieszczonych w obozach reedukacyjnych na terenie Rosji. Wielu rodziców praktycznie nie ma możliwości odzyskania swoich dzieci.

Jak dotąd odbieranie ukraińskich dzieci rodzicom nie wywołało w świecie wielkiego oburzenia. My możemy to zmienić!

Każdy rząd powinien natychmiast wypowiedzieć się w tej sprawie. Państwa całego świata muszą wspólnie zażądać, by ukraińskie dzieci wróciły do domów, a osoby odpowiedzialne za ich porwanie poniosły karę. Podpisz nasz apel! Avaaz dostarczy petycję z podpisami do Rady Europejskiej, gdzie tego samego dnia urządzimy głośny happening – by zmusić polityków do działania.

W kilka godzin możemy sprawić, że ten koszmar trafi na pierwsze strony gazet. Podpisz teraz i udostępnij, niech wszyscy się o tym dowiedzą!

.

Podpisz teraz: pozwólcie ukraińskim dzieciom wrócić do domu!

.

Rosyjscy oficjele mówią bez ogródek: celem jest wynarodowienie ukraińskich dzieci i wpojenie im miłości do Rosji. Jedno z dzieci zidentyfikowanych przez badaczy miało dopiero 4 miesiące.

Według rosyjskiego prawa tylko matki i ojcowie mogą zgłaszać się po dzieci przetrzymywane w obozie lub w rodzinie zastępczej. Jednak ojcowie w wieku poborowym mogą być zatrzymani, a nawet poddani torturom. Dlatego tylko matki próbują odzyskać swoje dzieci, ale bez międzynarodowego wstawiennictwa mają z tym ogromne trudności.

Odbieranie dzieci rodzicom jest przerażającą zbrodnią. Nagłośnijmy ją, by świat wreszcie zareagował! Będziemy naciskać na władze Unii Europejskiej, USA, Wielkiej Brytanii i innych krajów, by objęły sankcjami organizatorów tych wywózek, wyciągnęły konsekwencje wobec sprawców oraz by pomogły wynegocjować bezpieczny powrót dzieci do Ukrainy.

Właśnie teraz, kiedy czytasz tę wiadomość, kolejne dzieci są wywożone do Rosji. Nie zmarnujmy ani godziny! Podpisz apel o natychmiastową reakcję, a potem prześlij tę kampanię rodzinie i znajomym.

Podpisz teraz: pozwólcie ukraińskim dzieciom wrócić do domu!
Z Kijowa, z nadzieją i determinacją,
Oleksandra Matwijczuk wraz z całym zespołem AvaazOłeksandra Matwijczuk jest ukraińską prawniczką, zajmuje się prawami człowieka. W Ukrainie prowadzi organizację Centrum Wolności Obywatelskich, która w 2022 roku otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla.

Inne z sekcji 

Odszedł tow. Bogusław Gorski (1935-2023)

. Towarzysze, Towarzyszki, z przykrością zawiadamiam, że dziś w nocy odszedł Honorowy Przewodniczący Polskiej Partii Socjalistycznej, Towarzysz Bogusław Gorski. Był wieloletnim przewodniczącym Rady Naczelnej PPS, wiernym Towarzyszem i dobrym Przyjacielem. Bogusław Gorski urodził się 15 maja 1935 roku w Wilnie. Pracował jako dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Warszawskiej. Prowadził aktywną działalność w sporcie […]

Jesienne róże w Sangerhausen

  Wojciech W. Zaborowski . Przewodniki nie poświęcają temu miastu zbyt wiele miejsca. Podobnych jest przecież w Niemczech wiele. A jednak do Sangerhausen przybywa każdego roku 100 000 zwiedzających! Prawdę mówiąc, nie tyle do miasta, co do położonego na obrzeżach grodu parku. Różany park liczy już sobie 113 lat i na trzynastu hektarach prezentuje 80 000 sztuk […]