Artykuły

Putin kradnie dzieci – podpisz petycję

.

Piszę do Was z Ukrainy w ogromnie ważnej sprawie.

Badacze ustalili, że Rosja wywiozła z Ukrainy tysiące dzieci i umieściła je w obozach reedukacyjnych. Wiele rodzin nie ma żadnego sposobu, by je odzyskać. Podpisz i zażądaj niezwłocznego powrotu dzieci do domów i ukarania organizatorów tego procederu. Niech Unia Europejska, USA i Wielka Brytania zaczną działać, zanim Rosja uprowadzi kolejne dzieci.

.

Podpisz teraz

.

Przyjaciele i Przyjaciółki!

.

Zespół śledczy z uniwersytetu Yale właśnie potwierdził, że tysiące dzieci zostało uprowadzonych z Ukrainy i umieszczonych w obozach reedukacyjnych na terenie Rosji. Wielu rodziców praktycznie nie ma możliwości odzyskania swoich dzieci.

Jak dotąd odbieranie ukraińskich dzieci rodzicom nie wywołało w świecie wielkiego oburzenia. My możemy to zmienić!

Każdy rząd powinien natychmiast wypowiedzieć się w tej sprawie. Państwa całego świata muszą wspólnie zażądać, by ukraińskie dzieci wróciły do domów, a osoby odpowiedzialne za ich porwanie poniosły karę. Podpisz nasz apel! Avaaz dostarczy petycję z podpisami do Rady Europejskiej, gdzie tego samego dnia urządzimy głośny happening – by zmusić polityków do działania.

W kilka godzin możemy sprawić, że ten koszmar trafi na pierwsze strony gazet. Podpisz teraz i udostępnij, niech wszyscy się o tym dowiedzą!

.

Podpisz teraz: pozwólcie ukraińskim dzieciom wrócić do domu!

.

Rosyjscy oficjele mówią bez ogródek: celem jest wynarodowienie ukraińskich dzieci i wpojenie im miłości do Rosji. Jedno z dzieci zidentyfikowanych przez badaczy miało dopiero 4 miesiące.

Według rosyjskiego prawa tylko matki i ojcowie mogą zgłaszać się po dzieci przetrzymywane w obozie lub w rodzinie zastępczej. Jednak ojcowie w wieku poborowym mogą być zatrzymani, a nawet poddani torturom. Dlatego tylko matki próbują odzyskać swoje dzieci, ale bez międzynarodowego wstawiennictwa mają z tym ogromne trudności.

Odbieranie dzieci rodzicom jest przerażającą zbrodnią. Nagłośnijmy ją, by świat wreszcie zareagował! Będziemy naciskać na władze Unii Europejskiej, USA, Wielkiej Brytanii i innych krajów, by objęły sankcjami organizatorów tych wywózek, wyciągnęły konsekwencje wobec sprawców oraz by pomogły wynegocjować bezpieczny powrót dzieci do Ukrainy.

Właśnie teraz, kiedy czytasz tę wiadomość, kolejne dzieci są wywożone do Rosji. Nie zmarnujmy ani godziny! Podpisz apel o natychmiastową reakcję, a potem prześlij tę kampanię rodzinie i znajomym.

Podpisz teraz: pozwólcie ukraińskim dzieciom wrócić do domu!
Z Kijowa, z nadzieją i determinacją,
Oleksandra Matwijczuk wraz z całym zespołem AvaazOłeksandra Matwijczuk jest ukraińską prawniczką, zajmuje się prawami człowieka. W Ukrainie prowadzi organizację Centrum Wolności Obywatelskich, która w 2022 roku otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla.

Inne z sekcji 

Opowieści Wojciecha Macha. Tragedie we wrocławskim ogrodzie zoologicznym

. Wojciech Mach . W ostatnim okresie oblężenia Festung Breslau (marzec 1945) dowództwo twierdzy wydało rozkaz wystrzelania groźnych zwierząt w obawie przed ich wydostaniem się na wolność. Uczynił to specjalny oddział Wehrmachtu. Zwierzęta, spragnione ludzkiej opieki i jedzenia, ufnie podchodziły jak najbliżej ludzi, żebrząc o karmę i przysmaki… W dniu bezwarunkowej kapitulacji garnizonu niemieckiego (6 […]

Wiersze Jana Zacharskiego: W Trzebnicy

. Jan Zacharski . W Trzebnicy Moja ocena burmistrza jest niska, On z zimowego zasłynął nazwiska. Nie jest to dla burmistrza wiadomość radosna, Była Długozima , lecz nadeszła wiosna. Od samorządu on udawał speca, I do mieszkańców ciągle się zalecał. Walka wyborcza była bardzo ostra, A pomagała mu w niej jego siostra. Jest duża szansa, […]