Aktualności

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

.

Wszystkim naszym czytelnikom i ich bliskim życzymy dużo zdrowia i szczęścia.

.

Wigilia i dwa świąteczne dni stały się dla wielu ludzi świętem rodzinnym, czasem gdy można spotkać się razem, być ze sobą, cieszyć się ciepłem jakie daje bliskość kochanych ludzi.

Obecnie, w czasie gdy procesy laicyzacyjne toczą się niezwykle gwałtownie, są tacy, którzy uważają, że jest to schyłek tych Świąt. Ale to nie jest prawda. Prawdą jest natomiast, że coraz mniej ludzi nazywa je ich stara nazwą Świąt Bożego Narodzenia, mówiąc o nich tylko „Święta”.

Prawdą jest, że stają się one coraz bardziej laickie, coraz bardziej uniwersalne, ponieważ istnieje silna potrzeba spędzania czasu ze swoimi najbliższymi, zatrzymania się na moment i wyciszenia, oderwania od problemów w pracy i wyścigu o lepsze miejsce w życiu.

Dlatego nawet za dziesięć, czy piętnaście lat, gdy ludzie wierzący staną się zdecydowaną mniejszością, Wigilia i Święta pozostaną i tylko dla niewielu będą świętami religijnymi, dla większości zaś będą to „Święta Rodzinne”.

Wszystkiego najlepszego i dużo szczęścia

Redakcja LDŚ

Inne z sekcji 

Wybory 2024: Dolnośląska dogrywka

. Grzegorz Wojciechowski .   Już w niedzielę 21 kwietnia zostaną wybrani prezydenci i burmistrzowie wielu miast oraz wójtowie gmin. W ten sposób zakończy się kolejny etap maratonu wyborczego; ostatni – wybory do Parlamentu Europejskiego odbędzie się już za siedem tygodni. We Wrocławiu wina Tuska. Tak. Platforma Obywatelska w wyborach do Rady Miasta uzyskała 42,13 […]

ZNÓW BĘDĄ OKALECZAĆ DZIEWCZYNKI

. AVAAZ W Gambii już kilkumiesięcznym dziewczynkom zawiązuje się oczy, przytrzymuje siłą, a następnie usuwa zewnętrzne narządy płciowe. Wkrótce ten horror może znów stać się całkowicie legalny. Tamtejsi politycy chcą znieść zakaz okaleczania żeńskich genitaliów. Kobiety, które doświadczyły tego procederu, walczą o utrzymanie zakazu w mocy, aby uchronić dziewczynki, którym do tej pory udało się […]