Aktualności

Wszystkiego dobrego w dniu Święta Pracy

Dziś jest szczególny dzień, choć dla Lewicy szczególny był zawsze, nasz kraj bowiem znalazł się w wyjątkowo trudnej sytuacji.Wprawdzie wybory 15 października zmieniły w Polsce układ sił politycznych i władza przeszła w ręce partii demokratycznych, ale wiele problemów pozostało. Dalej istnieją  kłopoty, których nie da się rozwiązać, przez oportunizm obecnego prezydenta. Jego silnie destrukcyjne działania dalej niszczą polskie sądownictwo i prokuraturę, uniemożliwiając ich demokratyczną naprawę. Wciąż szarogęsi się nielegalnie działający tak zwany  Trybunał Konstytucyjny, kierowany przez równie nielegalną jego prezeskę.

Wciąż nie jest znana skala ordynarnych kradzieży, których dopuszczała się poprzednia władza na majątku narodowym. Okazuje się, że wobec tych faktów Państwo Polskie jest obecnie w dużym stopniu bezradne. Zabetonowanej pisowskimi nominatami prokuraturze nie zależy na ustaleniu prawdy i pociągnięciu do odpowiedzialności winnych.

Finanse państwa są wręcz zdewastowane i trzeba sporo czasu, aby to wszystko posprzątać.

Tej walki o demokratyczną Polskę jeszcze nie wygraliśmy, musimy dalej o nią walczyć i czeka nas wszystkich wiele wysiłku, musimy być konsekwentni i wytrwali w drodze do celu. Ponowna wygrana w Polsce zdziczałej prawicy, niechybnie doprowadzi nas do katastrofy narodowej. Nie można do tego dopuścić, abyśmy jako naród zostali zepchnięci w otchłań dyktatury.

W tym trudnym czasie, życzymy wszystkim, aby jak najszybciej zawitała do naszych domów normalność, i aby była ona radością.

Naszym siostrom i braciom z Ukrainy życzymy, aby następne święto przywitali  w wolnym i bezpiecznym kraju.

Życzymy wszystkim wiele szczęścia, zdrowia i dobrej przynoszącej radość i satysfakcję pracy.

NIECH SIĘ ŚWIĘCI 1 MAJA.

Redakcja portalu „Magazyn Dolny Śląsk” i Rada Dolnośląska Stowarzyszenia „Pokolenia”.

 

 

Inne z sekcji 

Dziś Dzień Matki

. Dziś Dzień Matki . Wszystkim MAMOM, w dniu ich święta, życzymy dużo szczęścia i pociechy z dzieci.   . Redakcja Magazynu Dolny Śląsk .

Wykonanie wyroków śmierci na Tuchaczewskim i 7 generałach

. Na zdjęciu kom. Kliment Woroszyłow . Prezentujemy naszym czytelnikom archiwalny artykuł z organu Polskiej Partii Socjalistycznej „Robotnik” dotyczący proces marszałka Tuchaczewskiego i siedmiu innych generałów. Redakcja . MOSKWA. (PAT.). Agencja Tass komunikuje oficjalnie: Dnia 12 b. m. wykonano wyrok specjalnego trybunału Sądu Najwyższego ZSRR na skazanych na karę śmierci przez rozstrzelanie. Rozstrzelani zostali: Tuchaczewski, […]