Artykuły

Zmarł red. Romuald Gomerski

Z przykrością musimy poinformować, że odszedł od nas red. Romuald Gomerski, wieloletni dziennikarz „Słowa Polskiego” i jego redaktor naczelny.

Rodzinie składamy wyrazy współczucia.

Redakcja portalu „Lewicowy Dolny Śląsk” i Dolnośląska Rada Stowarzyszenia „Pokolenia”.

 

.

Odszedł red. Romuald Gomerski.

.
Żyjemy w bardzo tragicznych czasach, a tu nagle jeszcze jedno nieszczęście. W nocy z 26 na 27 marca br. zmarł red. Romuald Gomerski, były długoletni redaktor naczelny „Słowa Polskiego”. Środowisko dziennikarskie przyjęło tę wiadomość z wielkim smutkiem.
Romek był bardzo lubiany i koleżeński, nigdy się nie unosił i wszystkich traktował równo. Miał także duże poczucie humoru.
Już będąc w szkole podstawowej chciał zostać dziennikarzem i dopił swego. Mając 18 lat, jeszcze przed rozpoczęciem studiów, zaczął pisać informacje z ziemi kłodzkiej do „Dziennika Zachodniego”. Później związał się z „Gazetą Robotniczą” pełniąc funkcję kierownika oddziałów w Jeleniej Górze, Bolesławcu, Legnicy i Dzierżoniowie. Pisał teksty o tematyce społecznej i ekonomicznej. Był wrażliwy na ludzką krzywdę i w swojej publicystyce bronił pokrzywdzonych.
W 1965 roku wyemigrował do Szczecina podejmując funkcję zastępcy redaktora naczelnego „Kuriera Szczecińskiego”. Po ośmiu latach wrócił do Wrocławia i pracował w „Słowie Polskiej”, najpierw jako zastępca, a później redaktor naczelny.
Romku, zawsze będziemy o Tobie pamiętać i miło Ciebie wspominać.

.
W imieniu licznych Kolegów
Lesław Miller

 

 

.

Inne z sekcji 

Wszystkiego dobrego w dniu Święta Pracy

Dziś jest szczególny dzień, choć dla Lewicy szczególny był zawsze, nasz kraj bowiem znalazł się w wyjątkowo trudnej sytuacji.Wprawdzie wybory 15 października zmieniły w Polsce układ sił politycznych i władza przeszła w ręce partii demokratycznych, ale wiele problemów pozostało. Dalej istnieją  kłopoty, których nie da się rozwiązać, przez oportunizm obecnego prezydenta. Jego silnie destrukcyjne działania […]

Z historii robotniczego święta: „1 Maja 1892 r.”

. „NAPRZÓD” nr 9 (1 maja) 1892 r. . Szturm do Bastylii w r. 1789 rozpoczął dziewiętnaste stulecie; od międzynarodowego kongresu robotniczego w czerwcu 1889 przyszły historyk liczyć będzie początek dwudziestego stulecia. Dziewiętnaste stulecie rozpoczęło się walką miedzy feudalizmem (średniowieczne panowanie arystokracji) a burżuazją, która tej ostatniej dała władzę w ręce. Dwudzieste stulecie rozpoczyna się świadomym zespoleniem zorganizowanego, na […]