Artykuły

Zmarł red. Romuald Gomerski

Z przykrością musimy poinformować, że odszedł od nas red. Romuald Gomerski, wieloletni dziennikarz „Słowa Polskiego” i jego redaktor naczelny.

Rodzinie składamy wyrazy współczucia.

Redakcja portalu „Lewicowy Dolny Śląsk” i Dolnośląska Rada Stowarzyszenia „Pokolenia”.

 

.

Odszedł red. Romuald Gomerski.

.
Żyjemy w bardzo tragicznych czasach, a tu nagle jeszcze jedno nieszczęście. W nocy z 26 na 27 marca br. zmarł red. Romuald Gomerski, były długoletni redaktor naczelny „Słowa Polskiego”. Środowisko dziennikarskie przyjęło tę wiadomość z wielkim smutkiem.
Romek był bardzo lubiany i koleżeński, nigdy się nie unosił i wszystkich traktował równo. Miał także duże poczucie humoru.
Już będąc w szkole podstawowej chciał zostać dziennikarzem i dopił swego. Mając 18 lat, jeszcze przed rozpoczęciem studiów, zaczął pisać informacje z ziemi kłodzkiej do „Dziennika Zachodniego”. Później związał się z „Gazetą Robotniczą” pełniąc funkcję kierownika oddziałów w Jeleniej Górze, Bolesławcu, Legnicy i Dzierżoniowie. Pisał teksty o tematyce społecznej i ekonomicznej. Był wrażliwy na ludzką krzywdę i w swojej publicystyce bronił pokrzywdzonych.
W 1965 roku wyemigrował do Szczecina podejmując funkcję zastępcy redaktora naczelnego „Kuriera Szczecińskiego”. Po ośmiu latach wrócił do Wrocławia i pracował w „Słowie Polskiej”, najpierw jako zastępca, a później redaktor naczelny.
Romku, zawsze będziemy o Tobie pamiętać i miło Ciebie wspominać.

.
W imieniu licznych Kolegów
Lesław Miller

 

 

.

Inne z sekcji 

Moje sąsiedztwo z przyszłym agentem

Agent Tomasz Kaczmarek . Jan Stanisław Jeż . Kiedy jesienią 1983 roku wprowadzałem się do mieszkania w wieżowcu przy ulicy Oficerskiej we Wrocławiu, sąsiadami piętro niżej była rodzina kapitana Kaczmarka, według mojej ówczesnej wiedzy trenera ciężarowców w Wojskowym Klubie Śląsk „Śląsk Wrocław”. Sąsiedzi niezwykle spokojni, niewadzący nikomu, jednak moją uwagę zwrócił ich siedmioletni wówczas synek […]

Opowieści Wojtka Macha: Kosmiczne wspomnienia i propozycje

. Wojciech Mach .           Nadchodzi a właściwie już mamy klimat wiosenny oraz kilka ważnych dla ludzkości rocznic. Dni staja się dłuższe i cieplejsze a polityczna atmosfera nadal się przegrzewa. Mimo znudzenia i przemęczenia widzów, wielu parlamentarzystów usiłuje stać się telewizyjnymi gwiazdami…  A ja mam pytanie: czy  można w dzień, w południe, zobaczyć na […]