Aktualności

Afera wizowa: Lewica składa zawiadomienie do prokuratury

.

Afera wizowa. Trela: Składamy zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 231 przez pana ministra Zbigniewa Rau

Mamy aferę, która może sięgać szczytów władzy w Polsce. Okazuje się, że wizy pracownicze były wydawane za pieniądze, a całym procederem kierował wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk, który zaangażował w niego inne osoby z MSZ.

Ten proceder nie trwał tygodniami, ale miesiącami. Tak jak zapowiedzieliśmy składamy dziś doniesienie do prokuratury na pana ministra Zbigniewa Rau. To nie jest tak jak mówią politycy PiS i ich media, że szef MSZ nic nie wiedział.

Nie może być tak, że pod bokiem konstytucyjnego ministra odbywa się proceder na skalę międzynarodową, a on wychodzi i mówi, że nic nie wie i nic nie słyszał. To nie może być tak, że konstytucyjny minister nie bierze za to odpowiedzialności.

My wiemy, że pan minister Rau jest ważnym ogniwem dla Jarosława Kaczyńskiego, że nie zostanie dzisiaj zdymisjonowany, choć powinno tak się stać i tego się domagamy.

Oczekujemy, że pan Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, który uchodzi za szeryfa, który nosi za paskiem za spodni pistolet, zareaguje na nasze zawiadomienie i obejmie swoim nadzorem to śledztwo.

Składamy zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 231 przez pana ministra Zbigniewa Rau, w związku z brakiem należytego nadzoru. Pan minister nie zrobił absolutnie nic, a dziś Polska jest na ustach całego świata.

Zachodzi również pytanie: czy pan minister Wawrzyk robił to samodzielnie, czy też na polityczne zamówienie? Jeżeli na zamówienie, to kto je złożył? Czy był to pan minister Rau, czy też politycznie przedstawiciele z ulicy Nowogrodzkiej. To jest pytanie, które powinien zadać prokurator panu ministrowi Rau. Żądam, aby obecny szef MSZ został wezwany na przesłuchanie i się z tej sprawy wyspowiadał. Domagam się, aby pan minister Rau zorganizował konferencję prasową i wytłumaczył, jak to jest możliwe, że w XXI wieku w MSZ coś takiego się odbywało.

To nie chodzi o to, aby w mediach społecznościowych pan minister ogłosił, że zlecił audyt i kontrolę. Panie ministrze, coś takiego zleca się, kiedy tylko dowiaduje się o nieprawidłowościach, a nie wtedy, kiedy opinia publiczna w Polsce i na świecie o wszystkim już wie. Audyt i kontrolę przeprowadziły niezależne media, dziś już pan niczego nie naprawi. Dziś oczekujemy informacji czy to pan sam kazał, aby takie rzeczy MSZ się działy.

My nie odpuścimy, ta sprawa do 15 października musi zostać wyjaśniona, kto na tym zarabiał, jakie i ile tych firm było. My dzisiaj tego nie wiemy, ale tak jak w przypadku ukraińskiego zboża mieliśmy poznać listę firm, które zajmowały się importem do Polski, ale do tej pory nikt jej nie poznał, ponieważ jest tajna. A skoro jest tajna, to znaczy, że ktoś zarobił na tym gigantyczne pieniądze.

Tomasz Trela, poseł
Łódź, 15 września 2023 r. 

.

https://www.facebook.com/poselTTrela/videos/1022085802273623

.

Finansowe szaleństwa PiS

 

Inne z sekcji 

Fraszki Jana Zacharskiego: Z placu boju

. Jan Zacharski .   Grupa Zawłaszczył sobie społeczne dobro W ministerstwie Zbigniew Ziobro, Stąd firmowana przez tego pana Grupa przestępcza zorganizowana. . Kolano Dziś już w kondycji jest znakomitej Pierwsze kolano Rzeczpospolitej, Szpital dał przykład dobrej roboty, Wie dostał za to miliony złotych. . Taca Opinia publiczna się niepokoi, Ze nie ma mocnych na […]

Wybory do Parlamentu Europejskiego – 9 czerwca 2024.

. Już w niedzielę 9 czerwca czeka nas ostatni etap wyborczego maratonu, tym razem będziemy głosować na posłów do Parlamentu Europejskiego.  Sytuacja międzynarodowa, a także wewnętrzna jaka jest w naszym kraju, powoduje, że waga tego głosowania jest szczególna. Niezwykle ważne jest, aby oddać swój głos na partie demokratyczne, które jako jedyne spośród biorących udział w […]