Aktualności

Gloria Artis oraz Złota Odznaka Honorowa Wrocławia dla Marka Łaciaka

.

Ryszard Mulek

.

Nieczęsto zdarza się, by w jednym miesiącu stać się wyróżnionym dwoma medalami. Zaszczyt taki spotkał redaktora Marka Łaciaka, członka Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Dolny Śląsk, który 6 czerwca 2023 roku został nagrodzony ZŁOTĄ ODZNAKĄ HONOROWĄ WROCŁAWIA przez Jacka Sutryka, prezydenta Wrocławia.

Uroczystość zbiegła się z 55-leciem kabaretu ELITA, którego Marek, przez wiele lat, był managerem. Natomiast w 1989 został dyrektorem pierwszej w Polsce prywatnej Agencji Artystycznej, która w 1990 roku, na wrocławskim Rynku zorganizowała pierwszy w Polsce sylwester. Dwa lata później był organizatorem kabaretonu w Opolu. Z jego inicjatywy w stolicy Dolnego Śląska rozpoczęto świąteczne jarmarki.

13 czerwca 2023 roku redaktor Marek Łaciak, który od kilku lat jest szefem wrocławskiego  Muzeum Militarnego, za upowszechnianie kultury, został uhonorowany srebrnym medalem „Gloria Artis” przez profesora Piotra Glińskiego, ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Inne z sekcji 

Święto Konstytucji

. Dziś dzień szczególny, dzień święta polskiej demokracji. Był bowiem czas, że nasza Ojczyzna była uważana za jeden z najbardziej demokratycznych i postępowych krajów w świecie. Trwało to wprawdzie krótko i skończyło się tragicznie, ale ten okres  jest chlubą naszej historii. Dziś dalej, nasza Konstytucja jest deptana i łamana przez jej strażnika, pana Nawrockiego i […]

Wszystkiego dobrego w dniu Święta Pracy

Dziś jest szczególny dzień, choć dla Lewicy szczególny był zawsze, nasz kraj bowiem znalazł się w wyjątkowo trudnej sytuacji.Wprawdzie wybory 15 października zmieniły w Polsce układ sił politycznych i władza przeszła w ręce partii demokratycznych, ale wiele problemów pozostało. Dalej istnieją  kłopoty, których nie da się rozwiązać, przez oportunizm obecnego prezydenta. Jego silnie destrukcyjne działania […]