Aktualności

Obudźcie się!

.

Grzegorz Wojciechowski

.

Jestem przerażony stanem opozycji. Po to, aby zajmować się na poważnie polityką trzeba mieć jaja, co wcale nie znaczy, że nie można być kobietą, ponieważ chodzi tu o jaja polityczne.

Rozumiem, miał być w czasie epidemii pakt o nieagresji i akceptuję to, ale został on w piątek wypowiedziany przez pana Prezesa, który zapowiedział, że wybory odbędą się nawet z pogwałceniem konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności.

Zamiast rządzenia państwem, w tak trudnym momencie. mamy wyłącznie lans polityczny liderów PiS.

Czym zajmuje się pan Szumowski? Pan Szumowski opowiada nam w jaki sposób rozpoznać objawy koronawirusa, co mamy robić, aby go uniknąć i o kilku innych drobiazgach. Tym powinien zajmować się po części ekspert, który nam – społeczeństwu to powinien wyjaśniać lub rzecznik prasowy a nie do cholery minister. On ma inne obowiązki, a nie lansowanie w mediach swojej osoby.

Co powinien robić, a czego nie robi bo nie ma na to czasu?

Proszę bardzo. Z soboty na niedzielę w Czechach wylądowały samoloty transportowe z zakupionym w Chinach sprzętem do walki z koronawirusem. Znalazły się tam: testy ( 200 000 szybkich testów ), maseczki, 1100 respiratorów niezbędnych do ratowania życia chorym, rękawiczkami i kombinezonami ochronnymi. Czyli z wszystkim tym czego w Polsce brakuje. Za chwilę mają przylecieć następne samoloty.

Gdzie jest polski rząd, gdzie jest polski minister zdrowia? Nie mają czasu na takie pierdoły, ponieważ zajęci są wspomaganiem reelekcji pana Dudy.

Pytam się dalej liderów opozycji, dlaczego nie zamierzacie rozliczyć min. Kamińskiego za skandaliczny bałagan i chaos na polskich granicach.

Dziesiątki tysięcy ludzi koczują, niekiedy w szczerym polu, w skandalicznych warunkach sanitarnych. Wczoraj zmarł w Głogowie kierowca, któremu udało się powrócić z Niemiec, był zarażony koronowirusem, czekał na test, ale testu nie było. Puszczono akcje na żywioł, jakoś tam będzie. Nikt nie próbował zarządzać tą migracja. Trzeba było wprowadzić harmonogram powrotu, jednego dnia samochody z numerami parzystymi, drugiego dnia z nieparzystymi itp.; zorganizować punkty sanitarne. Nic nie zrobiono.

Zbliża się posiedzenie Sejmu, dlaczego nie jest przygotowany wniosek o odwołanie Kamińskiego?

Pan prezydent Duda zamiast zająć się poważnymi sprawami i wziąć na dywanik Kamińskiego i Szumowskiego, ubrał się w jakiś paramilitarny mundurek i jeździ po Polsce trując ciężko pracującym ludziom du…, szkoda,że nie założył jeszcze hełmu i kamizelki kuloodpornej.

Pora skończyć ten kabaret, ponieważ to wcale nie jest wesołe.

Czytaj także: PiS chce złamać Konwencje o Ochronie Praw Człowieka

Inne z sekcji 

Dlaczego polska flaga nie zawisła nad Bramą Brandenburską

Józef Paczkowski urodził się na Ukrainie, następnie został wcielony do Armii Czerwonej, a później do 2 Armii Wojska Polskiego, z którą dotarł aż do Berlina

75 rocznica kapitulacji stolicy III Rzeszy. W zdobytym Berlinie -wspomnienia

Longin Wojciechowski   Prezentujemy wspomnienia wrocławskiego dziennikarza red. Longina Wojciechowskiego ( 1926-2011 ), który w roku 1945, jako dziewiętnastoletni młody człowiek, wracając z robót przymusowych w Niemczech znalazł się w Berlinie. Redakcja                                           […] Szliśmy teraz już uliczkami o gęstej zabudowie. Coraz więcej było dużych solidnych gmachów i osiedli mieszkaniowych, przypominających niemieckie bloki […]