Aktualności

Stop pazerności Kościoła

.

Krzysztof Śmiszek

.

W związku z tym, że na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie Kościół dostaje od Państwa gigantyczny majątek, dr Krzysztof Śmiszek, poseł na Sejm z Wrocławia, ruszył z nową kampanią społeczną „Stop pazerności Kościoła”.

Z treścią petycji i projektem ustawy „O zmianie ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej”, autorstwa naszego Posła, można zapoznać się otwierając stronę internetową https:// https://stoppazernoscikosciola.pl

Osoby, które zgadają się z treścią petycji proszone są o jej podpisanie.

Treść petycji:

W Polsce od lat parafie, diecezje, seminaria duchowne oraz zakony na tzw. Ziemiach Północnych i Zachodnich otrzymują od państwa tysiące hektarów ziemi.
To wszystko warte jest miliardy złotych.

To skandal!

Wszystko dzięki specjalnemu przepisowi art. 70a ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego. Przepis miał rekompensować straty Kościołowi katolickiemu za mienie utracone po II wojnie światowej, a stał się sposobem na życie i łatwe pieniądze dla kleru.

Obecnie toczą się postępowania w sprawie przyznania Kościołowi kolejnych tysięcy hektarów w naszych województwach – w województwie opolskim postępowaniami objętych jest 3585,85 ha, w dolnośląskim 3328,71 ha. To są kolejne setki milionów z naszego wspólnego majątku.

.

Mamy tego dość!

Kościół katolicki już jest jednym z najbogatszych posiadaczy ziemskich w kraju. A ciągle wyciąga ręce po więcej.
Ten przepis już dawno stracił swój cel i sens!

Dlatego apelujemy do Pani Marszałek o jak najszybsze procedowanie projektu ustawy, która wreszcie ukróci ten demoralizujący proceder. Ustawę wniosła grupa posłów Klubu Lewicy, a przedstawicielem wnioskodawców jest dolnośląski poseł dr Krzysztof Śmiszek.

W czasach, kiedy jest tak wiele innych potrzeb nie ma miejsca na rozdawnictwo tym, którzy mają już tak wiele!

W czasach kryzysu społecznego, zdrowotnego i ekonomicznego, kiedy setki tysięcy Polek i Polaków znalazło się w rozpaczy i na krawędzi ubóstwa, nie powinniśmy pozwalać na pozbywanie się publicznego majątku!

Szanowna Pani Marszałek! Czas na działanie! Czas skończyć z pazernością Kościoła!

Czas na szybkie uchwalenie ustawy, która zakończy rozdawnictwo ziemi na Dolnym Śląsku i na Opolszczyźnie!

Ustawa z dnia … 2021o zmianie ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej

Art.1.W ustawie z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. z 2019 r.poz. 1347) uchyla się art. 70aw całości.

Art. 2.Właściwy wojewoda wyda decyzje w sprawie wniosków, o których mowa w ust. 1 przepisu uchylanego w art. 1, złożonych przed dniem wejścia ustawy w życie, w terminie 3 miesięcy od dnia wejścia ustawy w życie.

Art.3.Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Uzasadnienie czytaj pod linkiem poniżej

https://stoppazernoscikosciola.pl/

Inne z sekcji 

Wybory 2024: Dolnośląska dogrywka

. Grzegorz Wojciechowski .   Już w niedzielę 21 kwietnia zostaną wybrani prezydenci i burmistrzowie wielu miast oraz wójtowie gmin. W ten sposób zakończy się kolejny etap maratonu wyborczego; ostatni – wybory do Parlamentu Europejskiego odbędzie się już za siedem tygodni. We Wrocławiu wina Tuska. Tak. Platforma Obywatelska w wyborach do Rady Miasta uzyskała 42,13 […]

ZNÓW BĘDĄ OKALECZAĆ DZIEWCZYNKI

. AVAAZ W Gambii już kilkumiesięcznym dziewczynkom zawiązuje się oczy, przytrzymuje siłą, a następnie usuwa zewnętrzne narządy płciowe. Wkrótce ten horror może znów stać się całkowicie legalny. Tamtejsi politycy chcą znieść zakaz okaleczania żeńskich genitaliów. Kobiety, które doświadczyły tego procederu, walczą o utrzymanie zakazu w mocy, aby uchronić dziewczynki, którym do tej pory udało się […]