Aktualności

ZNÓW BĘDĄ OKALECZAĆ DZIEWCZYNKI

.

AVAAZ

W Gambii już kilkumiesięcznym dziewczynkom zawiązuje się oczy, przytrzymuje siłą, a następnie usuwa zewnętrzne narządy płciowe. Wkrótce ten horror może znów stać się całkowicie legalny. Tamtejsi politycy chcą znieść zakaz okaleczania żeńskich genitaliów. Kobiety, które doświadczyły tego procederu, walczą o utrzymanie zakazu w mocy, aby uchronić dziewczynki, którym do tej pory udało się tego uniknąć. Poprosiły nas o przyłączenie się do ich walki i wywołanie globalnego sprzeciwu. Mamy niecałe 90 dni, aby tego dokonać. Podpisz nasz apel, a Avaaz we współpracy z miejscowymi organizacjami w Gambii dostarczy nasze głosy politykom!

.

Podpisz teraz

.

Przyjaciółki i Przyjaciele!

Nie dano im wyboru.

Prawie milion dziewczynek w Gambii padło ofiarą przymusowego wycięcia łechtaczki, a części z nich zaszyto wejście do pochwy. Powiedziano im, że jeśli komuś się poskarżą, znowu trafią pod nóż.

Możemy pomóc uchronić przed tym losem wiele milionów dziewczynek, którym do tej pory udało się tego uniknąć.

Od 2015 roku w Gambii obowiązuje zakaz wykonywania tego barbarzyńskiego procederu. Teraz jednak tamtejsi politycy chcą zniesienia zakazu, tak by okaleczanie małych dziewczynek znów stało się legalne. Za tą decyzją stoją prawie wyłącznie mężczyźni – gambijski parlament składa się w 91% z mężczyzn.

Mamy niecałe 90 dni, aby do tego nie dopuścić. Rządowi Gambii zależy na utrzymaniu jego międzynarodowego wizerunku i zachowaniu wpływów z turystyki, od których uzależniona jest gospodarka kraju. Od miejscowych organizacji wiemy, że globalny sprzeciw może przynieść wymierny efekt. Podpisz apel, a Avaaz dostarczy głosy naszej społeczności do gambijskiego parlamentu!

.

Utrzymajmy zakaz, chrońmy dziewczynki!
.

Zabezpieczenia prawne są niezastąpione w powstrzymaniu tego koszmaru. Tylko w sierpniu ubiegłego roku trzy kobiety zostały skazane w Gambii za okaleczenie dziewczynek w ten sposób. To dlatego niektórzy politycy tak bardzo domagają się zniesienia zakazu – wiedzą, że ma on realną moc.

20% gospodarki Gambii opiera się na dochodach z turystyki, a jej władze pieczołowicie tworzą wizerunek wschodzącej demokracji. Gambijski parlament będzie liczyć się z opinią międzynarodową, bo zależy mu na utrzymaniu tej reputacji.

We współpracy z miejscowymi organizacjami Avaaz opracował plan, którego celem jest pokazanie przywódcom Gambii, że delegalizacja zakazu okaleczania dziewczynek pogrąży międzynarodowy wizerunek tego kraju i odetnie wpływy z turystyki.

Razem możemy ochronić dziewczynki, którym grozi obrzezanie!

.

Utrzymajmy zakaz, chrońmy dziewczynki!
.

Członkowie społeczności Avaaz od zawsze walczą o prawa kobiet i dziewcząt na całym świecie. Razem stoimy po stronie praw reprodukcyjnych, uznania seksu bez zgody za gwałt, zakazu dziecięcych małżeństw i prawa dziewcząt do edukacji. Teraz mamy szansę pomóc dziewczynkom w Gambii w chwili, kiedy najbardziej nas potrzebują. Nie czekajmy, działajmy!

Z nadzieją i determinacją,
Nate, Marek, Huiting i Antonia wraz z całym zespołem Avaaz

Dowiedz się więcej:

W jęz. angielskim:

Inne z sekcji 

Bitwa pod Lenino. Fakty i dylematy

. Gen. Zdzisław Rozbicki . Mija kolejna rocznica bitwy pod Lenino. Wzbudza ona wciąż duże emocje i kontrowersyjne oceny, w tym bardzo krzywdzące tych, którzy brali w niej udział. Rocznica ta skłania właśnie do zabrania głosu o roli tego wydarzenia w najnowszej historii Polski. Spór o jej ocenę, cele, przebieg działań bojowych, a także znaczenie […]

Listek figowy i genitalia demokracji: „Wały i wały”

. Grzegorz Wojciechowski . To co dziś przechodzi nasz kraj jest wielka tragedią dla setek tysięcy Polaków, którzy znaleźli się w rejonie dotkniętym przez bezlitosny żywioł. Powódź roku 1997 nazwano powodzią tysiąclecia i przyrównywano ją do tej, która nawiedziła Dolny Śląsk równo sto lat wcześniej w roku 1897. Zapewne wszystkim nam się wydawało, że tak […]