Aktualności

Listek figowy i genitalia demokracji. Po trupach do władzy

.

Grzegorz Wojciechowski

.

Stało się to, co praktycznie wszyscy wcześniej przewidywali, pan prezydent Andrzej Duda podpisał haniebną ustawę w sprawie pomocy finansowej dla TVP.

W Polsce każdego roku umiera około 100 000 ludzi na nowotwory złośliwe, następne dziesiątki tysięcy dramatycznie walczy o życie.

Ten podpis pana Dudy pod ustawą jest jak wyrok śmierci podpisany na tysiącach rodaków.  Wielu wrażliwych ludzi nie akceptuje tego okrutnego czynu, nie widzi bowiem żadnego sensu w wydawaniu naszych pieniędzy na prywatną telewizję Prawa i Sprawiedliwości. Sprawa ta nie oburzałaby tak bardzo opinie publiczną, gdyby sponsorowane hojną ręka rządzących, za pieniądze polskich podatników,  mediami były  rzeczywiście społecznymi służącymi całemu społeczeństwu a nie kaście rządzącej.

Składając podpis pod ustawą, Andrzej Duda zapewnił sobie środki na swoją kampanię wyborczą i to jest najbardziej nikczemne w tej całej sprawie, bowiem był  on osobiście zainteresowany, aby owe dodatkowe pieniądze dotarły do jego politycznego zaplecza i służyły jego kampanii. A los dziesiątek tysięcy chorych Polaków nie miało dla niego żadnego znaczenia.

Pytanie na ile  podpisując ustawę o hańbie telewizyjnej, był samodzielny? Jeśli nawet miał jakieś przebłyski i próbował podejmować jakieś żałosne próby, to w czasie dwudziestominutowej  rozmowy z Panem Prezesem został sprowadzony do pionu. Właśnie w tym fakcie widać całą jego polityczną samodzielność. Ten człowiek po prostu nie nadaje się do pełnienia tak ważnej i odpowiedzialnej funkcji.

Wyrzucenie z fotela prezesa Radiokomitetu Jacka Kurskiego, było zaledwie takim listkiem figowym, który miał przysłonić społeczne zgorszenie. Kurski i tak był już człowiekiem tak mocno skompromitowanym, że tak naprawdę to chyba nikomu nie jest go żal, chyba że tym, którzy zawdzięczają mu pozycję w Radiokomitecie.

Mam nadzieję, ze przyjdzie niedługo taki czas, że Prawo i Sprawiedliwość zostanie finansowo obciążone za używanie naszej telewizji dla własnych potrzeb wyborczych, a TVP wróci do całego społeczeństwa, a nie jego pisowskiej części.

.

Listek figowy i genitalia demokracji. Polska krajem samobójców

Listek figowy i genitalia demokracji. Destyropianizacja czyli taczki dla władzy

Listek figowy i genitalia demokracji. Czy Donald Tusk powróci na białym koniu?

 

Inne z sekcji 

Odszedł tow. Bogusław Gorski (1935-2023)

. Towarzysze, Towarzyszki, z przykrością zawiadamiam, że dziś w nocy odszedł Honorowy Przewodniczący Polskiej Partii Socjalistycznej, Towarzysz Bogusław Gorski. Był wieloletnim przewodniczącym Rady Naczelnej PPS, wiernym Towarzyszem i dobrym Przyjacielem. Bogusław Gorski urodził się 15 maja 1935 roku w Wilnie. Pracował jako dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Warszawskiej. Prowadził aktywną działalność w sporcie […]

Fraszki Jana Zacharskiego: „Pobojowisko”

. Jan Zacharski . Agenci W trakcie wyborów kraj doznał zamętu, Jedenaście milionów niemieckich agentów, Jarosław Kaczyński zawsze jest gotów, by im odmówić miana patriotów, . Niemiecka To wie nawet małe dziecko, Platforma jest partią niemiecką, A Donald Tusk, bądźmy ściśli, Po niemiecku nawet myśli. . Straż Nad Odrą i Wisłą trzymamy straż, Nie będzie […]