Artykuły

Wanda Nowicka: W następnej kadencji zbudujemy 100 tys. miejsc w żłobkach

.

Młode matki, które chcą pracować, nie mogą tego zrobić, ponieważ nie brakuje miejsc w żłobkach. Np. w Sośnicowicach, gminie obejmującej 8 miejscowości i mieszka tam 8 tysięcy osób jest tylko jeden żłobek z dwudziestoma miejscami. Rodzice zapisują swoje dziecko do tej placówki, zanim się ono urodzi.

Biorąc też pod uwagę sytuację finansową, to żłobki nie są tanie, miesięczny koszt to 1100-1200 zł. Tak więc jeżeli młoda matka chce podjąć pracę i dostaje nie więcej pensje minimalną. Tak więc ma to wpływ na decyzje prokreacyjne i bardzo wiele kobiet mówi, iż więcej niż jedno dziecko nie urodzi, ponieważ ich nie stać na dziecko.

Kwestie ekonomiczne mają ogromny wpływ na to, ile rodzi się dzieci, a w Polsce mamy zapaść demograficzną.

Lewica deklaruje, iż w następnej kadencji zbudujemy 100 tysięcy miejsc w żłobkach w całej Polsce. Sytuacja się poprawi, aby kobiety mogły łączyć pracę zawodową z macierzyństwem.

Wanda Nowicka, posłanka
Gliwice, 3 października 2023 r.

.

Lewica zapowiada ustawę o zawodzie artysty

Czarzasty o swoich marzeniach na Marszu Miliona Serc

Lewica z Wiednia: Mieszkanie prawem nie towarem

Po stronie 16 milionów pracowników

Finansowe szaleństwa PiS

Kandydaci do Sejmu RP Nowej Lewicy z Dolnego Śląska

Inne z sekcji 

Wrocław z uśmiechem i na wesoło

. Stanisław Dziuba Wieloletni wrocławski przewodnik . .Po Polsce krąży wiele anegdot i dowcipów o Wąchocku, a nawet o Ciechocinku, Warszawie, czy Zakopanem. Śmieją się z siebie nawzajem: ,,hanysy” z Górnego Śląska i „gorole” z Zagłębia. Ale jakoś tak się utarło, że o Wrocławiu anegdot nie ma. Spróbujemy podważyć, a może uda się nam nawet […]

Z kroniki pan…IG nr 64: Sezon egzaminów

. Małgorzata Garbacz .   Zakwitły kasztany. Wcześniej niż co roku. Matura – jednak w stałym terminie, już nie tortura. Spośród 350 tysięcy wszystkich tegorocznych maturzystów blady strach padł na mało którego. – Się zda – twierdzą. Tu powiedzenie: „Nie matura ale władza wszystkie braki wynagradza”. Mają intuicję czy wiedzę? O tę odpowiedź łatwiej u […]