Artykuły

Opowieści Wojciecha Macha. Chcesz zrozumieć kobietę? Nawet nie próbuj bo wyjdziesz na głupka

Wojciech Mach


Od czasów Adama i Ewy, my mężczyźni, staramy się zrozumieć kobiety i ich pragnienia. A już w rajskim ogrodzie, ukrytym w jabłoni mikrofonem, nagrano następującą rozmowę między naszymi prarodzicami: „Adamie, kochasz mnie?” – „Tak Ewo, bo co innego można w tym raju czynić?…”
Jeden z moich znajomych, chcąc zgłębić problem płci, kupił w księgarni „Dziennik Bridget Jones” oraz zaprenumerował kolorowe pisma kobiece. W końcu, po bezowocnych próbach zrozumienia kobiecego fenomenu, poszedł do gabinetu wróżki i dowiedział się, iż w niedalekiej przyszłości czeka go wielka radość od bratniej duszy – uroczej, figlarnej pani. Natomiast w teraźniejszości musiał od razu zapłacić jasnowidzącej 200 złotych do ręki…
A czy nasi Czytelnicy wiedzą lub chociaż domyślają się, czego pragną cudowne panie? Bo cóż możemy uczynić, jeśli w naszym związku dama naszego serca narzeka, kaprysi i czuje się samotna, my zaś nie mamy czasu ani możliwości zrozumienia jej potrzeb, jesteśmy od rana do nocy zajęci pracą, która wysysa z nas siły i ochotę na zrozumienie czegokolwiek w domu, a tym bardziej na wymyślanie wciąż nowych figli łóżkowych? Doradzę więc:

 1. Skoro nie masz o owych sprawach pojęcia, pożyczasz płytę DVD z filmem pt. „Czego pragną kobiety” i z długopisem oraz notatnikiem w ręce studiujesz to przed ekranem swego telewizora.
 2. Z innych źródeł – np. ze starych romansów lub opowieści babci – dowiadujesz się, że kobietom wystarczy, aby mężczyzna był uczciwy, przynosił do domu dużą wypłatę, nie pił alkoholu i nie bił domowników. Zatem robisz rachunek swego sumienia… hm, hm….
 3. Twoi koledzy oraz media informują cię, że kobiety pragną zdobywcy i macho, który zaprosi je do ekskluzywnego lokalu i obdaruje pierścionkiem z brylantem lub zafunduje wczasy na Majorce. A czy one wiedzą, ile to kosztuje???
  Mili Czytelnicy! Nie martwcie się za bardzo – przecież inni też wielu spraw nie pojmują. Niedawno znajomy eksposeł zwierzył mi się, ze w poprzedniej kadencji Sejmu owszem, gorliwie głosował. Często nie rozumiał o co chodziło, więc na wszelki wypadek przyciskał guzik na „nie”, ale rękę podnosił na „tak”. Gdy zwierzył się z tego swej żonie, ta bez wahania doradziła mu, żeby:
  a) skontaktował się z lekarzem, bo ona ma już dosyć tego jego wstrzymywania się poza Sejmem, także w domu, w nocy…
  b) w ogóle niczego nie naciskał, trzymając ręce przy sobie,
  c) wyciągał obie ręce przy pobieraniu diety poselskiej.
  Jakie stosować metody podrywu?
 4. Dowiedziałeś się, że modne i podobno praktyczne są randki zbiorowe, czyli spotkania, w trakcie których w czasie kilkudziesięciu minut flirtujesz z kilkunastoma partnerkami po kolei. Bardzo to ci się podoba, gdyż znasz zasady rachunku prawdopodobieństwa. Zapisujesz się na to.
 5. Telefonujesz pod numer podany w następującym ogłoszeniu: „FEROMONY – GWARANTOWANA STUPROCENTOWA SKUTECZNOŚĆ”. Za 249 złotych otrzymujesz buteleczkę płynu, którym obficie się skrapiasz, a potem nie możesz uwolnić się od psów z sąsiedztwa, chodzących za tobą krok w krok.
 6. Na świecie jedna trzecia par łączy się poprzez ogłoszenia. Zatem chcesz także tą metodą znaleźć miłość i stabilizację życiową. Najbardziej atrakcyjny i bliski ci anons brzmi: „Samotna, ładna dziewczyna, uczciwa i pracowita szuka kulturalnego, niepijącego pana z szerokimi zainteresowaniami kulturalnymi. Panowie z długoterminowymi wyrokami więzienia wykluczeni”. Po kilku godzinach studiowania takich ogłoszeń jesteś mocno skołowany i wychodzisz z domu na podwójne duże piwo, co jednak cię od razu dyskwalifikuje jako kandydata do serca i wdzięków nieznajomej damy…
 7. Jeśli zależy ci na zdobyciu kobiety, powiedz jej, że jesteś impotentem. Wtedy, choćby przez wrodzoną niewieścią przekorę będzie starała się udowodnić ci, że to nieprawda. Ową metodę skutecznie stosował Gary Grant mając już 72 lata. Zatem Panowie – powodzenia!

Odrodzone Słowo Polskie nr 2 z 2016 r.

.

Opowieści Wojtka Macha: „Okołomiejskie propozycje”

Opowieści Wojtka Macha: „Pręgierz i obyczaje”

Opowieści Wojtka Macha: „Bujamy się”

Refleksje w chaosie

Red. Wojtek Mach w Lutyni

Koń padł przed żużlowcami

Inne z sekcji 

Berlinerschloss – dawnych Prus chwała. Historia na nowo odczytana

Wojciech W. Zaborowski   Betonowy kloc nad Szprewą w centrum Berlina w niczym jeszcze nie przypomina ani dawnej stylowej bryły cesarsko-królewskiego zamku zaprojektowanego przez mistrza barokowej architektury berlińskiej Andreasa Schlütera (1659–1714), ani wizji współczesnych architektów, którzy podjęli się rekonstrukcji obiektu (Biuro Architektoniczne Franco Stella z Vicenzy we Włoszech). Rzadko też któremu z przechodniów ów surowy […]

15 maja 2024r – V Ogólnopolskie Forum Rad Pracowników

. V Ogólnopolskie Forum Rad Pracowników odbędzie się 15 maja 2024 r. w Sali Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie. To jedyne tego rodzaju wydarzenie dla członków rad pracowników z całej Polski. Celem Ogólnopolskiego Forum Rad Pracowników jest sieciowanie członków rad, wymiana doświadczeń, a także zwiększenie obecności rad pracowników w życiu publicznym. W trakcie wydarzenia odbędą się dwa panele dyskusyjne i wystąpienia zaproszonych gości – ekspertów i praktyków […]